Lūznavā tiks veidota Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru apakšvienība

Publicēts 07.06.2018

31. maijā Rēzeknes novada Lūznavā ieradās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, lai svinīgā ceremonijā pārņemtu “Lūznavas profesionālās vidusskolas” zemes vienības un būves. Tur atradīsies Nacionālo bruņoto spēku militārā bāze un Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru apakšvienība.
Pasākumā piedalījās Zemessardzes komandiera pienākumu izpildītājs pulkvedis Ervīns Kopeika, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons, bataljonu komandieri, Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvji, Rēzeknes- Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, kā arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, kā arī Lūznavas pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs.
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis svinīgās ceremonijas laikā teica: “Šī diena ir vēsturisks notikums un vienlaikus svētki mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latgalei un visai Latvijai. Jauna militārā bāze Lūznavā ir solis mūsu valsts un mūsu sabiedroto drošības virzienā, jo Latgale nav Eiropas Savienības un NATO galapunkts. Latgale ir Eiropas Savienības un NATO sākums. Tādēļ primāri mūsu atbildība un mūsu uzdevums ir darīt visu, lai šeit būtu droši un lai cilvēki visā Latvijā zinātu, ka Latgale nav nomale vai novārtā pamests novads. Latgale ir vieta, kas nozīmīga visai Latvijai, un ne tikai. Tieši tādēļ šeit atklājam jaunu militāro bāzi un veidojam jaunu Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību.”
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš pauda prieku ka Latvijas aizsardzības sistēma un bruņoto spēku sastāvs papildināsies ar bataljonu, kurš ir nepieciešams, lai nodrošinātu augstu kaujas gatavību. Tāpat ģenerālleitnants L. Kalniņš uzsvēra, ka tik skaistā vietā neaizies bojā infrastruktūra, ka Lūznavā turpināsies dzīvība un būs attīstība. Nacionālo bruņoto spēku komandiera uzruna noslēdzās ar vēlējumu: “Novēlu jaunveidojamajam bataljonam spožu, panākumiem un uzvarām pilnu nākotni!”
Zemessardzes 36. bataljonu komandēs majors Oskars Omuļs. Svinīgajā ceremonijā majors O.Omuļs saņēma kādreizējā, 1991. gadā izveidotā un vēlāk reorganizētā Rēzeknes bataljona karogu. Zemessardzes 36. bataljona komandieris O.Omuļs atzīst, ka tas ir vēsturisks mirklis un pagodinājums saņemt karogu, zem kura cilvēki pulcējās, lai aizstāvētu Latvijas tikko atgūto neatkarību. Primārais uzdevums ir vienības attīstība, tāpēc svarīgi ir izveidot labu komandu. Majors O. Omuļs ar cerību skatās uz Latgales iedzīvotājiem un jauniešiem, kuri nāks dienēt Zemessardzes 36. bataljonā.
Pēc pasākuma aizsardzības ministrs un Nacionālo bruņoto spēku komandieris tikās ar vietējiem iedzīvotājiem un sniedza atbildes uz viņu jautājumiem. Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpējās Zemessardzes orķestris. Vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja baudīt arī Zemessardzes lauka virtuvē sagatavotās vakariņas.
Jau pilnībā ir nokomplektēta viena no piecām rotām, ir uzsākti remontdarbi, lai jau šī gada rudenī Lūznavas militārajā bāzē varētu ierasties pirmie karavīri. Kopā plānots uzņemt ap 800 karavīru, no kuriem puse atradīsies Lūznavā un otrā puse Daugavpils novada Vaboles pagasta “Meža Mackevičos”. Vienības un infrastruktūras attīstība turpināsies turpmākos piecus gadus.
Latgales un Latvijas patrioti, kā arī Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotāji ir aicināti pieteikties profesionālajā militārajā dienestā un uzsākt dienestu Latgales apakšvienībā. Zemessardzes 3. Latgales brigāde aicina arī profesionālā dienesta karavīrus, kuri atvaļinājušies rezervē, ņemot vērā dienesta iespējas tuvāk dzīvesvietai, izskatīt iespēju atjaunoties militārajā dienestā. Valsts drošība ir mūsu kopēja atbildība un iespēja dzīvot un strādāt Latvijā.
Lai uzsāktu dienestu Nacionālo bruņoto spēku apakšvienībā Latgalē, vispirms ir jānokārto pamatapmācības kurss Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē. Šī kursa ietvaros jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanā, lauka kaujas iemaņās un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.
Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”. Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas, norādot “Dienestam ZS 3. Bde KAB (Lūznava)”, tā jānosūta Rekrutēšanas un atlases centram uz e-pasta adresi rekrutesana@mil.lv.
Dienot bruņotajos spēkos, karavīrs iegūst stabilitāti, turpmāku apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos, karjeras izaugsmi, konkurētspējīgu atalgojumu un plašas sociālās garantijas. Lai kļūtu par kareivi, ir jābūt Latvijas Republikas pilsonim ar vismaz pamatizglītību vecumā no 18 līdz 39 gadiem.
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba
Civilmilitārās sadarbības nodaļas speciāliste dižkareive Ruta Surovcova
Foto- seržants Ēriks Kukutis, AM

Capture142488066281_46f999b395_o42488067241_131090b0bf_o42436620562_6448297151_o42488068881_84dfc133ba_o42436619402_3472061352_o

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0