Lūznavas muiža aicina uz 100 ozolu meža stādīšanu

30.03.2017

Kultūra

Svētdien, 9. aprīlī, Lūznavas muiža, turpinot gatavošanos Latvijas simtgadei, aicina uz simts ozolu meža stādīšanas pasākumu Lūznavas muižas parkā. Ozolu stādīšana turpinās iniciatīvas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” norises, kas aizsākās pērnā gada aprīlī ar ozolu mežam paredzētās vietas sakopšanu un pirmā ozola simbolisku iestādīšanu.
Akcijas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” mērķis ir iestādīt ozolu birzis vai alejas vismaz 100 vietās ar vismaz 100 ozoliem katrā par godu Latvijas Valsts neatkarības simtajai gadadienai 2018. gadā. Akcijas iniciatori ir Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrība, Valsts Izglītības un satura centrs un Rugāju novada vidusskola.
Līdz ar simtozolu meža stādīšanu Lūznavas muižas kompleksā projektā “Stiprais mantojums” tiek iesākts Latvijas Valsts svinību pasākumu cikls “Dāvana Latvijai”, kurā vairāku gadu garumā, aicinot iesaistīties Lūznavas pagasta un visa Latgales reģiona iedzīvotājus un viesus, līdzās ozolu meža stādīšanai, kopšanai, atjaunošanai tiks godināts arī Latvijai īpaša cilvēka dzīvesstāsts un veikums koncertos un izstādēs. 2016. gada novembrī šādi koncertstāstā ar latviešu komponistu mūziku tika godināta izcilā Latvijas personība, māksliniece, cimdu adītāja, filozofe – Jette Užāne, tautā saukta par Cimdu Jettiņu.
9. aprīlī plkst. 11.00 visi ozolu meža stādītgribētāji aicināti pulcēties pie Lūznavas muižas uz ozolu meža stādīšanas talkas atklāšanu. Pēc stādīšanas (plkst. 12.00) talciniekus gaida garda zupa un silta tēja. Lūgums līdzi ņemt darbarīkus (lāpstas un cimdus). Ierobežotā pasākuma dalībnieku skaita dēļ, talkas rīkotāji ikvienu gribētāju lūdz pieteikties līdz 7. aprīlim, rakstot muiza@luznava.lv vai piesakoties Lūznavas pagasta pārvaldē.
Projekts “Stiprais mantojums” top, sadarbojoties biedrībai “ESTO”, Lūznavas pagasta pārvaldei un Lūznavas muižai. Tā īstenošanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un biedrības "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" programmā “Latgales NVO projektu programma 2016”.

Plašāka informācija: Inga Drele, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja,
29473700, inga.drele@rezeknesnovads.lv