Lūznavas muižā ieskandina Ziemassvētku gaidīšanas laiku

Publicēts 04.12.2017

3. decembrī Lūznavas muižas Sarkanajā zālē notika pirmā Adventa koncerts “PaSaulei”. Skatītājus priecēja grupa “Rūnas” no Rēzeknes un koklētāju apvienība “Austras koks” no Rīgas.

Grupa “Rūnas” radusies 2016. gada ziemā, tās debijas koncerts notika tieši Lūznavas muižā. Grupā diriģenta Jāņa Mežinska vadībā apvienojušies vairāki muzikāli Rēzeknes puses ļaudis, lai ar balsi un dažādiem instrumentiem (vijole, ģitāra, flauta u. c.) kopā radītu īpašu skanējumu. Grupas programmas pamatā ir savs skatījums uz latgaliešu un latviešu dainām, kā arī pieskaršanās pasaules mūzikai un dainu savijums oriģinālmelodijās. Grupa “Rūnas” priecājas un apzinās to lielo spēku, kas ielikts tautas mūzikā, un caur šiem tautas rakstiem mēģinās izprast un parādīt cilvēka vietu visumā.

Koncertā grupai pievienojās arī koklētāju kopa “Austras koks”, kas arī radusies 2016. gadā. Kopas vadītāja ir labi zināmā kokles spēles meistare Laima Jansone. “Austras kokā” apvienojušies vairāk nekā 10 kokles spēles entuziastu.

Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne: ” Liels paldies grupai „Rūnas“ un koklētāju apvienībai „Austras koks“. Abu muzikālo grupu balsis un instrumenti patiesi radīja harmonijas un gaišuma pilnu atmosfēru, dāvāja koncerta viesiem 1.Adventā un Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu. Prieks par to, ka liela daļa koncerta viesu pirms tam piedalījās priestera Vitālija vadītajā dievkalpojumā Lūznavas muižas kapelā.

Paldies darbīgajai vietējai draudze un priesterim par klātbūtni koncertā. Lūznavas muižas kapela ir kā miera osta, kas aicina ikvienu atvērt sirdi un saņemt Dieva svētību.”

Diānas Seleckas teksts un foto

DSC_0020 DSC_0026 DSC_0045 DSC_0046 DSC_0048 DSC_0051 DSC_0055  DSC_0088 DSC_0095

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0