Lūznavas muižā izskanēs Laimas Jansones un grupas “Rūnas” koncertprogramma “silDies”

Publicēts 11.05.2018

Svētdien, 13. maijā, plkst. 15.00 Lūznavas muižā skanēs Latvijas slavenākās kokles spēles meistares, etnomuzikoloģes Laimas Jansones un grupas “Rūnas” pavasara koncerts “silDies”, savijoties gan jau zināmām, gan arī jaunām tautasdziesmu aranžijām.

Rēzeknes grupas “Rūnas” vadītājs ir diriģents Jānis Mežinskis, grupa savu debijas koncertu 2016. gada pavasarī piedzīvoja tieši Lūznavas muižā, tādēļ “Rūnas” ļoti priecāsies ar klausītājiem atkal satikties tieši muižas Sarkanajā zālē. Grupas repertuāra pamatā ir savs skatījums uz latgaliešu un latviešu tautasdziesmām, kā arī pieskaršanās pasaules mūzikai un dainu savijums oriģinālmelodijās. Divu gadu laikā grupa “Rūnas” uzstājusies daudzos Rēzeknes un Rēzeknes novada notikumos, bijuši nominēti Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”.

Laima Jansone ir Latvijā un ārpus tās robežām labi zināma koklētāja, kura savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai. Profesionālo solokarjeru Jansone sāka 2011. gadā. Kopš tā laika mūziķe regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārzemēs – Rietumeiropā un Ziemeļeiropā, Japānā, Austrālijā u. c. Spēlējusi kopā ar Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio kori, etnodžeza trio “Zarbugans”, Raimondu Paulu u.c. 2011. gadā Jansone kļuva par pirmo Latvijas mūziķi, kuras uzstāšanās tika iekļauta lielākā un ietekmīgākā pasaules mūzikas gadatirgus WOMEX oficiālajā programmā. 2014. gadā Laima nominēta Lielajai mūzikas balvai 2013 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Grupa “Rūnas” un Laima Jansone maijā gaidāmajā koncertprogrammā netiksies pirmo reizi – pērnā gada beigās tieši Lūznavas muižā “Rūnas” muzicēja kopā ar Laimas vadīto koklētāju ansambli “Austras koks”, taču saspēle ar Laimu kā izcilu solo mākslinieci gan būs baudāma pirmo reizi. Koncertprogrammā “silDies”, kurā skanēs gan zināmas, gan jaunas tautasdziesmu aranžijas, pārsvarā mūzikā savijas stīgu instrumenti, kuru grupa asociē ar dvēseles stīgām – dievišķīgajām stīgām un īpaši pavasarī atmodu ne tikai dabā, bet arī dvēselē.

Tāpat svētdien brīdi pirms grupas “Rūnas” un Laimas Jansones koncerta plkst. 13.00, ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties pēdējā pavasara sezonas sarunu un stāstu cikla par literatūru un rakstīšanu pasākumā – satikšanās reizē ar izdevniecības “Santa” dibinātāju, žurnālisti un redaktori Santu Dansbergu-Anču, kura nu “pildspalvu” nolikusi nedaudz malā un ļāvusies jauniem dzīves izaicinājumiem, kas saistīti ar pavisam citu darbības sfēru. Saruna ar Santu būs par uzdrīkstēšanos veidot, mainīties un iedvesmot.

Koncerta “silDies” biļetes būs nopērkamas uz vietas pirms koncerta Lūznavas muižā, biļešu cena 8,00 €, bet sarunu cikla pasākuma tikšanās ar Santu Dansbergu-Anču biļetes sarūpējamas gan iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīze” sistēmā, gan uz vietas Lūznavas muižā, cena 3,00 €. Plašāka informācija: http://luznavasmuiza.lv.

Papildu informācija:

Inga Drele,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29473700, inga.drele@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv
http://facebook.com/luznavasmuiza

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0