Lūznavas muižā martā izskanēs tautiskie raksti un baroka mūzikas virsotnes

08.03.2016

Kultūra

Turpinot koncertu norisi, martā Lūznavas muiža aicina izbaudīt divas koncertprogrammas – grupas “Rūnas” debijas koncertā ievītos tautiskos rakstus un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” solistu izspēlētās “Zelta baroka virsotnes”.
13. martā 15.00 Lūznavas muižas viesiem pirmajiem būs iespēja būt klāt piedzimšanas Mūzas dienā – savu pirmo īsto koncertu sniegs jauna, Rēzeknē tapusi grupa “Rūnas”, kurā Jāņa Mežinska vadībā apvienojušies vairāki muzikāli Rēzeknes puses ļaudis, lai ar balsi un dažādiem instrumentiem (vijole, ģitāra, flauta u. c.) kopā radītu īpašu skanējumu. Grupas programmas pamatā ir savs skatījums uz latgaliešu un latviešu dainām, kā arī pieskaršanās pasaules mūzikai un dainu savijums oriģinālmelodijās. Grupa “Rūnas” priecājas un apzinās to lielo spēku, kas ielikts tautas mūzikā, un caur šiem tautas rakstiem mēģinās izprast un parādīt cilvēka vietu Visumā. Lai debijas koncertu padarītu īpašāku, “Rūnas” aicinās apmeklētājus ļauties sadziedāšanās burvībai Lūznavas muižas Sarkanajā zālē.
Nedēļu vēlāk, 19. martā 15.00, muižā pirmo reizi viesosies “Lielās mūzikas balvas 2015” laureāta nominācijā “Par izcilu sniegumu”, kamerorķestra “Sinfonietta Rīga”, solisti, kas apvienojušies īpašā ansamblī, kurš klausītājus priecēs ar koncertprogrammu “Zelta baroka virsotnes”. Muižā skanēs Agneses Kanninas-Liepiņas vijole, Jāņa Stafecka kontrabass, Jāņa Semjonova fagots. Tāpat ansamblī muzicē arī tikko Lielo mūzikas balvu “Par izcilu darbu ansamblī” saņēmusī flautiste Ilona Meija, kā arī mūziķiem pievienosies izcilā un starptautiski atzītā, bet reizē arī Rēzeknes pusei “savējā” klavesīniste Ieva Saliete. Programmā “Zelta baroka virsotnes” izskanēs Vivaldi, Baha, Tēlemaņa, Buamortjē un Faša baroka mūzikas darbi dažādiem ansambļu sastāviem.
Koncertus organizē Lūznavas muiža, bet to norisi atbalsta Rēzeknes novada dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. Biļetes uz koncertiem iepriekš pārdošanā sarūpējamas “Biļešu Paradīze” kasēs (tuvākā Lūznavai ir Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē) vai rezervējamas, rakstot muiza@luznava.lv vai zvanot 29390701.
Aprīļa pasākumu programma Lūznavas muižā turpināsies ar Argentīnas tēmai veltītām “Gardēžu vakariņām” 1. aprīlī, “Rīgas saksofonu kvarteta” un solistes Kristīnes Gailītes koncertu 2. aprīlī un īpaši gaidītajiem 24. aprīļa notikumiem – koncertuzvedumu “Čurļoņa pasaule”, kurā muzicēs komponista un gleznotāja Mikalojus Konstantina Čurļoņa mazmazdēls, lietuviešu pianists Roks Zubovs, jaunā Lūznavas muižas flīģeļa ieskandināšanu un divu Čurļoņa darbu izstāžu atklāšanu.
Muižas jaunumiem līdzi sekot var Lūznavas muižas lapā sociālajā tīklā Facebook: http://facebook.com/luznavasmuiza vai mājaslapā www.luznavasmuiza.lv
Plašāk: Iveta Balčūne
Lūznavas muižas pārvaldniece