Lūznavas muižā notiks Latgales tūrisma konference

10. novembrī Lūznavas muižā notiks ikgadējā Latgales tūrisma konference. Tās laikā Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte sniegs ieskatu aizvadītajā tūrisma sezonā. LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava pastāstīs par tūrisma attīstības tendencēm. Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības atbalsta centra komercdarbības konsultants Andris Kucins informēs par tūrisma uzņēmējdarbības vides attīstības iespējām. Vidzemes Augstskolas profesore, pētniece, Latvijas Ekonomistu asociācijas biedre Dr.oec. Agita Līviņa sniegs profesionālus padomus, kā saglabāt unikālās vērtības, tās izmantojot tūrismā un dodot iespēju nopelnīt.
Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe pastāstīs par dabas tūrismu un vides pieejamību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latgalē. Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnate Ziemele, analizējot 2017. gada statistikas datus, tendences un aktivitātes sniegs ieskatu asociācijas aktualitātēs un informēs par 2018. gada iecerēm. “Lauku ceļotājs” pārstāvis un tūrisma eksperts Juris Smaļinskis stāstīs par lauksaimniecības, amatniecības, zvejniecības u.c. tradīciju mantojumu agro tūrismā. Kandavas novada muzeja vēsturnieks Agris Dzenis pievērsīsies lauksaimniecības tradīciju mantojumam Latvijā.
Konferences nobeigumā tiks pasniegtas balvas 6 nominācijās, suminot labākos Latgales tūrismā 2017.
Latgales tūrisma konferences vadītāja lomā iejutīsies Kurzemes tūrisma asociācijas valdes loceklis, viesnīcas “Raibie logi” (Ventspils) īpašnieks Guntars Seilis.
Pasākumus organizē Latgales reģiona tūrisma asociācija Ezerzeme ar LIAA Tūrisma Departamenta un Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu. Latgales tūrisma konferences 2. daļa tiek organizēta ar lauku tūrisma asociācijas lauku Ceļotājs gādību projekta „Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro tūrismā Latvijā un Lietuvā” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienības Interreg Latvijas – Lietuvas programma 2014.–2020. gadam
Konferences programma
Informācija:
Līga Kondrāte,
Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja
ligakondrate@inbox.lv