Lūznavas muižā uz koncertprogrammu “Nebijis gadījums” aicina Igo un Jānis Strazds

Publicēts 13.09.2017

Svētdien, 17. septembrī, 15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē pirmo reizi izskanēs dziedātāja Igo un komponista Jāņa Strazda kopīgi veidotā koncertprogrammā “Nebijis gadījums”. Pirms koncerta ikviens interesents tiek gaidīts uz Igo grafikas darbu un mākslinieces Esmeraldas Purvišķes keramikas darbu izstādes atklāšanu.

Lūznavas muižai un Igo šī nebūs pirmā satikšanās reize – pērnā gada decembrī dziedātājs te muzicēja kopā ar Aivaru Hermani, bet šoreiz būs baudāma Igo un komponista un pianista Jāņa Strazda muzikālā sadarbība. Koncertprogrammā līdzās abu mākslinieku kopīgi sarakstītajām dziesmām ar Igo vārdiem un Jāņa Strazda mūziku “Nojausma”, “Mēs ejam” un citām skanēs arī dziesmas no Igo “zelta repertuāra”.

Pirms koncerta Lūznavas muižā tiks atklāta Igo un keramiķes Esmeraldas Purvišķes izstāde, kas abus māksliniekus vienos tieši ar to pašu – ar nebijušu tikšanos un pārsteigumu stāstu. Izstādē būs apskatāmi Igo radītie grafikas darbi kologrāfijas tehnikā, kā arī koka grebumi, bet Esmeralda Purvišķe, kura ir dizainere ar keramiķa izglītību un savus darbus veido porcelāna liešanas un virpošanas tehnikā, izstādē piedalīsies ar porcelāna trauku kolekciju, kas radīta, iedvesmojoties no latviešu etnogrāfiskajām trauku formām. Sadarbībā ar grafisko dizaineri Zaharu Ze trauku kolekcijai ir izveidota arī grafiska zīmējumu valoda.

Igo (Rodrigo Fomins) ir Liepājā dzimis latviešu dziedātājs. Par vienu no populārākajiem Latvijas mūziķiem Igo kļuva 80. gados, kad dziedāja grupās “Līvi”, “Remix” un “Liepājas Kvartets”. Mūziķis sadarbojies ar Latvijas ievērojamākajiem komponistiem – Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Zigmaru Liepiņu un citiem. Pēc Grand Prix iegūšanas PSRS jauno dziedātāju konkursā “Jūrmala 86″, 1990. gadu sākumā Igo uzsāka veiksmīgu solo karjeru. Daudziem atmiņā Igo palicis kā Lāčplēša lomas atveidotājs Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperā “Lāčplēsis” un Kvazimodo Zigmara Liepiņā rokoperā “Parīzes Dievmātes katedrāle”. Ierakstījis vairākus desmitus veiksmīgu solo albumu, piedalījies gan televīzijas, gan radio raidījumos, laidis klajā pats savus dzejoļu krājumus, veidojis konceptuālas koncertprogrammas, jau daudzus gadus organizē kultūras sarīkojumus, talkas un labdarības koncertus Jūrkalnē, Kuldīgā un citviet. Tagad pazīstamais mūziķis savu radošo darbību paplašinājis pievēršoties vizuālajai mākslai.

Jānis Strazds ir Liepājā dzimis komponists, pianists, aranžētājs un producents. Ieguvis bakalaura grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas un mūzikas teorijas specialitātēs. Kopā ar dziedātāju Andri Ērgli, mācoties Liepājas Mūzikas vidusskolā, 2001. gadā Liepājā dibina grupu “Berm”, ar kuru iegūta 1. vieta festivālā “Liepājas dzintars” (2003). Seko darbība grupā “Cacao”, 2007. gadā iznāca grupas albums, kura tituldziesma bija 2007. gada visatskaņotākā dziesma “Ripoja akmens”. Rakstījis dziesmas Andrim Ērglim, Normundam Rutulim, Ievai Kerēvicai, Uģim Rozem un citiem, tāpat raksta dziesmas arī Igo, ar kuru kopā 2010. gadā tapis cikls “Uguns”. Paralēli darbojas arī akadēmiskās mūzikas jomā, raksta simfonisko mūziku, kamermūziku un arī kora mūziku, veidojis aranžējumus simfoniskajam orķestrim un koriem vērienīgos projektos, raksta mūziku arī teātra izrādēm.

Esmeralda Purvišķe ir dizainere ar keramiķa izglītību (Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts bakalaura grāds Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina apakšnozarē un maģistra grāds Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Keramikas apakšnozarē), kura savus darbus veido porcelāna liešanas un virpošanas tehnikā. Mīlestība uz formveidi ir aizsākusies jau agrā bērnībā, tā vienmēr ir bijusi kā spēle, kā patīkama nodarbe, vēlāk kļūstot par izteiksmes veidu un meditāciju, bez kuras grūti sevi iedomāties. Viņas darbu iedvesmas avots ir Daba, tās pilnība, formu daudzveidība, spēja pielāgoties, mainīties un pārtapt. Esmeralda ir zīmola “ESSE Ceramics” dibinātāja, autore un produktu dizainere, bet šogad māksliniece izveidojusi keramikas darbnīcu/studiju “Krasta keramika” Rīgā, kur šobrīd tiek izstrādāti pašas veidotie keramikas projekti.

Izstādes atklāšanas pasākums ir bez maksas, bet biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā sarūpējamas “Biļešu Paradīze” kasēs vai internetā, cena 11,00–15,00 €, vietu skaits ierobežots.

Vairāk informācijas:

Iveta Balčūne,
Lūznavas muižas pārvaldniece
29390701, iveta.balcune@rezeknesnovads.lv
http://luznavasmuiza.lv
http://facebook.com/luznavasmuiza

Esmeralda Purviske trauku kolekcija Esmeralda Purviske Igo grafikas darbnica IGO_copyright_foto_Mikus_Fomins Igo_Nebijis gadijums Igo_Piladza sirds Janis Strazds

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0