Lūznavas muižas apbūve ar parku

Publicēts 08.05.2015
Foto: Aleksandrs Tolopilo

Adrese: Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts
Tālrunis: +371 29390701, +371 67999967 (stacionārais tel.)
E-pasts: muiza@luznava.lv
Darba laiks: pēc pieteikuma

Īss apraksts: Latgales jūgendstila pērle. 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt MŪZA.

19.gs. beigās Laizānu sādžas poļu muižnieku, brāļu Pētera un Jūlija Dlužņevsku īpašumus par lielu naudu nopirka Krievijas inženieru korpusa ģenerālis, profesors, Pēterburgas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, pēc tautības polis, Staņislavs Kerbedzs (1810 -1899), pēc profesijas dzelzceļu inženieris. Staņislava Kerbedza sieva bija Viļānu muižas īpašnieka Vikentija Janovska meita Marija. Staņislava un Marijas Kerbedzu ģimenē bija seši bērni. Par Lūznavas mantinieci kļuva viena no meitām, Jevgēnija (1855 -1946). Viņa apprecējās arī ar Staņislavu Kerbedzu ( ? – 1910), savu brālēnu no tēva puses, arī inženieri. Īsi pirms 1905. gada Jevgēnijas vīrs sāka Lūznavas muižas ēkas celtniecības priekšdarbus, revolūcijas laiks darbus aizkavēja, ēku pabeidza būvēt 1911. gadā. Muižas skaisto dārzu ar lielo koku un krūmu dažādību, neskaitāmu rožu un flokšu daudzveidību, glītajiem parka celiņiem, septiņiem gleznainiem dīķiem, kuros audzēja zivis, ieslēdza metālkaluma žogs ar diviem platiem zaļi krāsotiem vārtiem, pa kuriem parasti izbrauca S. Kerbedza meita Jevgēnija Kerbedza – četrjūgā, bet viņas vīrs S. Kerbedzs – divjūgā.

Uz muižu saimnieki parasti atbrauca maijā, bet septembrī aizbrauca uz pastāvīgo dzīvesvietu Itālijā. Laikā kad Kerbedzu nebij, muižas saimniecību vadīja pārvaldnieks Ksendzopoļskis.

Lūznavas muiža 20. gadsimta sākumā bija slavena kā mākslinieku, mūziķu, literātu pulcēšanās vieta, te ciemojās arī ievērojamais lietuviešu gleznotājs un mūziķis K.M. Čurļonis.

2015. gadā ir noslēdzās vērienīgs projekts „Lūznavas muižas ēkas rekonstrukcija (ietverot lokālus restaurācijas darbus)”, kuru īstenojusi Rēzeknes novada pašvaldība. Paredzēts, ka nākotnē Lūznavas muiža varētu attīstīties kā starptautisks vides izglītības un mākslas centrs, dažādu nometņu, semināru, mākslas plenēru rīkošanas vieta.

www.luznavasmuiza.lv

Muiža piedāvā:

  • Izzinošas ekskursijas par muižas vēsturi un šodienu, ekspozīciju un izstāžu apskate, muižas parka dabas vērtību iepazīšana. Ekskursijas ilgums aptuveni 1 stunda. Ekskursiju pieteikšana telefoniski +371 29390701 vai rakstiski muiza@luznava.lv.
  • Lūznavas muižas Sarkanā zāle un citas zāles 3 stāvos ir lieliski piemērotas dažādu pasākumu rīkošanai. Te atradīsiet lieliskas telpas radošajām darbnīcām, izglītojošām nodarbībām, meistarklasēm. Piedāvājam telpu īri semināriem, konferencēm, svinīgiem sarīkojumiem, pieņemšanām, banketiem un citām aktivitātēm. Sarkanā zāle piemērota laulību reģistrācijai un citām ģimenes godu svinībām. Telpu rezervāciju pieteikšana +371 29390701 un muiza@luznava.lv.
  • Lūznavas muižas zālēs regulāri tiek piedāvātas dažāda veida izstādes. Ekspozīcijas piedāvā paši mākslinieki, kā arī tās tiek veidotas sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Rāznas Nacionālo parku, vairākām ārvalstu vēstniecībā Latvijā un citiem sadarbības partneriem.
  • Atbilstoši pasākuma veidam un vajadzībām, sadarbībā ar ēdinātājiem atradīsim labāko risinājumu ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai. Koncertu starplaikos skatītāji aicināti nobaudīt dažādus gardumus bufetē, bet ekskursiju grupām piedāvājam uz ugunskura vārītu zivju zupu Kerbedzu gaumē.
  • 2015. gada sākumā muižas ēkā iesvētīta kapela. Svētās Mises norises laiks: svētdienās 14.00. Draudzi apkalpo priesteris Ainārs Londe no Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāles.

Aktuālā fotogalerija: Lūznavas muižas jaunradīšanas pasākumi. Septembris.

http://www.luznavasmuiza.lv/jaunumi/params/post/818761/luznava-viesojas-tv3-zinas 

Luznavas_muiza_ANNOloga_rokturis_luznavas_muiza Luznavs_muiza_durvju_rokturisluznavas_muiza_logitelpa1Luznavs_muiza_viena no telpam     luznavas_muiza_zaale   DSC_0240telpa_ar_kolonnamDSC_0244DSC_0253DSC_1259DSCN2836DSCN2838DSC_0351 Luznava_Madonna (1224 x 1632)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0