Lūznavas muižas jaunajās izstādēs skatāma nīderlandiešu tēlniecība, Latgales glezniecība un pasaules pastmarku stāsti

Publicēts 04.07.2018

Turpinot vasaras notikumu sēriju, Lūznavas muižā atklātas trīs jaunas un dažādas izstādes, kurās baudāma nīderlandiešu tēlniecība, Latgales mākslinieču glezniecība un izglītojoši pasaules un Latvijas pastmarku stāsti.

No 25. jūnija līdz 31. jūlijam Lūznavas muižā skatāma nīderlandiešu tēlnieces Žakomeinas Stēnas (Jacomijn Steen) keramikas darbu izstāde “Mana ciema ļaudis”. Tajā eksponēta tēlnieces darbu grupa, kolorītu portretu sērija, kurā katram atveidotajam cilvēkam ir savs īpatnējs raksturs un noskaņojums. Darbu grupu “Mana ciema ļaudis” māksliniece dāvināja Marka Rotko mākslas centram, pateicoties kuram izstāde skatāma Lūznavā, pēc piedalīšanās I Latvijas Starptautiskajā keramikas biennālē. Ekspozīciju papildina un atsvaidzina arī 2017. gadā tapušie portreti, kurus Žakomeinas Stēnas meistarklases laikā veidoja mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. 5. jūlijā 19.00 notiks izstādes svinīgā atklāšana kā viens no II Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles notikumiem.

No 1. jūlija līdz 12. augustam Lūznavas muižā aplūkojama aktīvās Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. izstāde “Starp mums…”. Apvienībā V.I.V.A. saplūst četru mākslinieču radošais gars – Agras Ritiņas emocionālā atturība un lakoniskā izteiksme, Vēsmas Ušpeles enerģētiski sulīgie un siltie krāsu toņi, Vijas Stupānes drosmīgu toņu saspēles kompozīcijas, Ilzes Griezānes liegā krāsu sintēze. Mākslinieces un Lūznavas muižu vieno stabila draudzība – pirmā bija tikšanās pirms trīs gadiem 2015. gada agrā pavasarī, piedaloties plenērā, kad Lūznavas muiža vēra savas durvis apmeklētājiem jaunā, renovētā izskatā. Otrā tikšanās reize bija gleznu izstāde “Ziedēšana”, kas notika 2016. gada vasarā. Tāpat šogad būs trešais gads, kad mākslinieces ar savu rosīšanos piedalīsies arī Mākslas piknikā. Nu Lūznavas muižā skatāmā izstāde “Starp mums…” mēģina aptvert dažādos laikos tapušās mākslinieču gleznas, atklājot skatītājam pašu autoru tuvākās tēmas glezniecībā. Visbiežāk tie ir ziedu motīvi, ainava un cilvēks kā dabas vērotājs.

Tāpat no 1. jūlija līdz 12. augustam Lūznavas muižā var iepazīties ar ceļojošo izstādi “Pastmarku stāsti”, kuru apskatāma sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā. Lai arī izstādes mērķauditorija ir bērni, tā būs interesanta visu vecumu apmeklētājiem, jo sniedz plašu ieskatu pastmarku pasaulē – gan par pastmarku rašanos, gan Ungārijas un citu pasaules valstu pastmarkām, kā arī Latvijas pastmarkām, kuras apskatāmas Ungārijas Pastmarku muzejā, kas atklāts tālajā 1930. gadā.

Visas izstādes Lūznavas muižā aplūkojamas katru dienu muižas darba laikā no 10.00 līdz 18.30. Ieejas maksa muižā un ekspozīciju apskate pieaugušajiem ir 1,50 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,00 €. Plašāka informācija par izstādēm un muižas notikumiem http://luznavasmuiza.lv.

 

Plašāka informācija: Inga Drele,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.drele@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Gleznotaju apvieniba V.I.V.A._publicitates foto Pastmarku stasti_Ungarija

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0