Mācās kultūras darbinieki un pedagogi

03.02.2017

Izglītība

26. un 27. janvārī Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē pulcējās novada 20 izglītības iestāžu pedagogi un 10 kultūras darbinieki, lai gūtu pieredzi scenāriju veidošanas un svētku režijā. 12 stundu kursus „Scenārija meistarības pamati un svētku režija” vadīja pieredzējusī dažādu pasākumu un svētku režisore Anna Jansone. Divu dienu laikā kursu dalībnieki guva pieredzi scenārija veidošanā, plānošanā, atjaunoja un papildināja zināšanas pasākumu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu klāstā, apguva pavisam jaunus jēdzienus, kā piemēram,” asociāciju ķēde” literārā scenārija veidošanā.
Paralēli teorētiskajam kursam dalībnieki darbojās praktiski: gan paši gatavoja svētku scenārijus, gan analizēja jau iepriekš uzrakstītus scenārijus, tāpat Anna Jansone dāsni dalījās savā milzīgajā pieredzē, veidojot un organizējot neskaitāmus gan lielus, gan mazākus svētkus, atklājot dažnedažādus “knifus”, kas lieti noder, patstāvīgi darbojoties šajā jomā.
Šie kursi dalībniekiem ļoti patika, tāpēc tika izteikta vēlme apmācības turpināt tālāk, tādējādi padziļināt iegūtās zināšanas.
Anita Rudziša,
Izglītības pārvaldes Interešu izglītības speciāliste