Mācībās aicina apgūt teātra spēli kā metodi dažādu etnisko grupu integrācijā

Publicēts 15.02.2019

Divas dienas – 2019. gada 23. un 24. februārī Rēzeknes novada pašvaldības mazajā zālē (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas apmācībās “Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā”. Apmācības notiks no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Mācību programmās gaitā dalībnieki apgūs teātra spēles elementus dažādu nacionālo un kopienu kultūru tradīcijās, rituālos, mācīsies dažādus aktiera meistarības vingrinājumus sadarbības prasmju veidošanai ar auditoriju. Tāpat klātesošie uzzinās, kas ir teatrāla priekšmetu transformācija, objektu un leļļu teātris. Liela uzmanība apmācībās būs veltīta dabas materiālu, darbarīku un tradicionālās lietišķās mākslas priekšmetu izmantošanas iespējām teatralizētos uzvedumos, kas saistīti ar dažādu etnisko grupu tradicionālajām gadskārtām.

Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, teātra pedagoģe, IX, X, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertu un citu pasākumu režisore Inga Krišāne.

“Apmācības notiks praktisku darbnīcu veidā, sadarbojoties un kopīgi izzinot. Taču esam plānojušas norises tā, lai katram būtu iespēja veidot savu personīgo Pieredzes krājumu, lai būtu iespēja pieredzēt teātra metodes iedarbību un spēles sagatavošanas procesu. Teātris ir darbības māksla. Un tikai darbībā to var apgūt, “ atzīmē kultūras vēstniece Inga Krišāne.

Apmācības norisināsies projekta „Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Apmācību darbam nepieciešams ņemt līdzi dažādus dabas palīgmateriālus un priekšmetus – žagarus līdz 1,50 m, lina auklas, šķēres, dziju, dažāda lieluma koka karotes, vienu krūzi, lakatus, 2 adītas zeķes un vienu pāri cimdu, kā arī vieglu apģērbu un maiņas apavus kustību nodarbībai.

Apmācības ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots!

Mācību kursa “Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā” lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidot saskarsmes prasmes un zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Aicina apmācībām pieteikties, zvanot Marijai Dubickai – mob. tālr. 29414010 vai Anitai Matisanei – mob. tālr. 29678406.

Apmācības norisināsies projekta „Latvian Culture Ambassadors Academy 1” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

 

Papildu informācijai: Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com

http://www.sadarbibasplatforma.lv/

https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/

https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/

https://twitter.com/sadarbibasplatf

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0