Maijs – kognitīvo aktivitāšu laiks Kaunatas vidusskolā

Publicēts 11.06.2019

Maijā, kad tuvojas skolas beigas, ir īstais laiks, lai dotos izglītojošās mācību pasākumā. 2018./19. mācību “Gada labākā klase” – 7. a klase 23. maijā 7. a klase devās pelnītajā izbraucienā. Lai ceļš būtu jautrāks un laiks šķistu īsāks, līdzi brauca 5. a klase. Klases audzinātājas Evita Kairiša un Aija Gribuste bija saplānojušas izsmeļošu programmu.

Kā pirmais pieturas punkts bija Likteņdārzs, kura plašajā apskates teritorijā skolēni iepazinās ne vien ar arhitektūras objektiem, bet arī ar interesi pētīja objektu aprakstus, tapšanas idejas, sprieda par latviskumu, Latvijas simtgades notikumiem un iespēju pašiem atstāt gadiem ilgu piemiņu par sevi Likteņdārzā un varbūt kaut kur citur Latvijā. Sekoja izbrauciens ar kuģīti apkārt Kokneses pilsdrupām. Saulkrastos visi piedzīvoja spēcinošu pastaigu pa Baltās kāpas karstajām smiltīm. Neizpalika Saulkrastu velosipēdu muzejs, vieta, kur atrodas vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Pēdējais pieturas punkts bija Latvijas etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Daudzi skolēni pirmo reizi iepazinās ar šo muzeju un tā ekspozīciju. Skolēni ar interesi pētīja vēsturiskās lauku ēkas, sadzīves priekšmetus, telpu iekārtojumu, salīdzinot ar jau redzēto vai pašu apkārtnē sastapto. Uzzināja par zemnieku, zvejnieku, amatnieku darba rīkiem un dzīvesveidu. Salīdzināja atšķirīgo un kopīgo dažādos Latvijas kultūrvēsturiskos novados.

Pateicoties programmai “Latvijas Skolas soma”, šis izbraukums deva skolēniem iespēju izglītoties, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attīstības dinamiku.

Kaunatas vidusskolas skolotāja Aija Gribuste

WhatsApp Image 2019-06-10 at 08.50.36WhatsApp Image 2019-06-10 at 08.51.05WhatsApp Image 2019-06-10 at 08.51.05 (1)

Skolas_soma_LV100-krasains (1162 x 295)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0