Mākslas plenēra izstāde Čornajā

Publicēts 02.10.2019

“Nāk rudentiņš apgleznot Latviju, bet nepūlies, necenties tā..”, – “..to labi dara Čornajā, tik un tā” – šādi varētu pārfrāzēt šo populāro dziesmu, jo 27. septembrī Čornajas tautas namā tika atklāta gleznošanas plenēra izstāde. Jau otro gadu Čornajas bērni un citi interesenti varēja strādāt mākslinieču vadībā un radīt savus darbus dažādās tehnikās. Šogad 30. augustā un 1. septembrī mākslinieces Dace Baltkāje, Jūlija Šilova, Edīte Zavadska, Dzintra Romanovska un Viktorija Grappa bija klāt gan ar padomu, gan ieteikumu 24 jaunajiem māksliniekiem.

Noslēguma izstādē darbi tika arī vērtēti aizklātā veidā, jo komisijas locekļi – Jūlija Šilova, Rasa Baltkāje, Jānis Aleksāns, Viktorija Grappa un Ināra Paramonova – nezināja, kurš darbs kuram radošajam dalībniekam pieder. Komisijas domas dalījās, jo darbi bija dažādi gan pēc satura, gan tehnikas, Tomēr noslēgumā tika sadalītas vietas – 1. vietu un galveno balvu saņēma Aleksandrs Fjodorovs, kurš mācās Kaunatas vidusskolas 6.a klasē, 2. vietu piešķīra Gļebam Jaroševičam, Rēzeknes 6. vidusskolas 5. klases skolniekam, un 3. vietu – pagājušā plenēra labākā darba autoram Radvilam Abajevam no Kaunatas vidusskolas 7.b klases. Plenēra vadītāja Jūlija Šilova atzina, ka ne visi iegulda vienādu darbu – ja vienam vajag ilgstošāku laiku, lai attēlotu savu ainavu, tad dažam pietiek sajaukt krāsas, pārvilkt ar otu un darbs ir gatavs, pie tam suģestē skatītāju. TN vadītāja Dace Baltkāje stāstīja par to, kā atveras šie bērni, jo ir pavisam cita gaisotne, cits darbs ar krāsām.

Pēc balvu saņemšanas, jo veicināšanas balvas saņēma visi mākslinieki, komisija izteica arī saldus zefīra komplimentus kādai no gleznām, kas neietilpa vērtēšanā, sanākušie varēja izbaudīt vakaru mākslinieciskās sarunās pie tortes un tējas, padalīties iespaidos, jo gleznas atainoja gan ezera viļņus, gan lauku māju klusumu, gan mūsdienu pasaules raibumu.

Ināra Paramonova
Foto: Dace Baltkāje

IMG_5956 IMG_6012 IMG_6034 IMG_6044

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0