Maltā atklāta izstāde “Sieviete fotomirkļos”

Publicēts 19.05.2015

Sievietes un fotogrāfijas attiecības visos laikos bijušas tuvas un reizē sarežģītas. No vienas puses, reti kura sieviete savā mūžā nav pozējusi fotogrāfam, taču vēl retāk sastopama tāda, kura nofotografēto patiesi atzītu par izdevušos. Esošais paradokss gan nenozīmē, ka fotogrāfijās attēlots mazums sieviešu – gluži otrādi – fotogrāfus allaž vilinājusi tieši sieviešu dzimuma daile un iznesība.

Izmantojot iespēju, Maltas pagasta bibliotēkā piedāvājām iepazīt ceļojošo Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstādi „Sieviete fotomirkļos”, kuras kuratore ir Ieva Laizāne. 15. maijā- Starptautiskajā ģimenes dienā rīkojām tās atklāšanu.

Izstādes “Sievietes fotomirklis” fotogrāfiju izlase attēlo sievieti gan lauku darbos, gan mākslinieciskās profesijās un atpūtā. Pateicoties fotogrāfijām, iespējams novērtēt aizgājušo laiku modes untumus tērpos un frizūrās, kā arī īpašo cepuru eleganci. Tāpat tās atklāj sievietes ģimeniskumu un draudzību, attiecības ar saviem gadiem un visbeidzot arī ar pašu fotogrāfu.

Izstādē apkopotās fotogrāfijas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma un vairāku privātpersonu arhīviem aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta vidum.

Mūsdienās, kad sievietes sociālais statuss salīdzinot ar pagājušā gadsimta sākumu ir ievērojami mainījies, izstādē redzamās fotogrāfijas sniedz lieliskus pierādījumus sievietes pievilcībai, nozīmei un daudzpusībai arī pagātnē. Tādējādi izstāde “Sievietes fotomirklis” apliecina sieviešu spēju būt stiprai un trauslai vienlaikus. Dzejnieka vārdiem sakot: „ Cik maz gan mums sievietēm vajag, lai spējam mīlēt un varam mīlētas būt !”

Cienīsim viens otru, būsim iejūtīgi, draudzīgi un mīloši! Lai ikvienas ģimenes mājās bez ikdienas rūpēm viesojas arī svētku sajūta!

Paldies izstādes atklāšanas dalībniekiem par piedalīšanos, novēlējumiem atsauksmju grāmatā. Visiem kopā mums tas bija jauks un patīkams kopā būšanas mirklis. Pārējiem interesentiem izstāde ir pieejama līdz 1. jūnijam. Laipni lūdzam iepazīt izstādi un gūt neaizmirstamus iespaidus!

Antoņina Krūza, 
Elvīra Pinka
Maltas pagasta bibliotēkā

Marijas Trusovas un Elvīras Pinkas foto

IMG_3130 IMG_3139 IMG_3153 IMG_3155 DSCN3078 DSCN3082 DSCN3083 DSCN3090

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0