Maltā svētku noskaņās notikusi emocionālā paaudžu satikšanās

27.12.2015

Kultūra

Klāt brīnumu un pārsteigumu laiks, kurā pārpildīto lielveikalu rindās stāvot mēs cenšamies nopirkt prieku, bet esam aizmirsuši par pašdarinātu lietu siltumu un līdzcilvēku iepriecināšanu. Ar piparkūku un pašdarinātu apsveikumu un eņģelīti, kas ielikti bērnu veidotā dāvanu maisiņā, Maltas jaunieši parādīja, ka ir iespējams stiprināt saikni starp paaudzēm.

21. decembrī vairāki Maltas iedzīvotāji savas durvis atvēra Maltas Bērnu un jauniešu centra pulciņu radošajiem rūķīšiem, ar kuriem kopā bija centra metodiķe Inta Bule. Viņi šoreiz gan maltēniešus, gan iestādes apciemoja ar pulciņos pašgatavotām piparkūkām un kartiņām, nesot svētku sajūtu un arī pateicoties tiem, kuri šogad BJC Žurnālistikas pulciņa jaunietēm palīdzēja 1. vietu 11 skolu vidū ieguvušās projekta avīzes “Maltas pagasts 100 gados” tapšanā. (Tā kā avīze ir Maltas BJC intelektuālais īpašums, tad vien dažas tās kopijas nonāca palīgu rokās!)

Tika apciemoti: Maltas Goda pilsoņi – pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra un lietvede Elija Sinija, kuri pauda interesi par jauniešu sagatavoto projektu; Klāra un Donats Kondrovi, kuri ieinteresēja ar jauniem faktiem un silto attieksmi; Marija Podnieka, kura, kā vienmēr, radīja mājīgu atmosfēru – ar tējas galdu un patiesu ieinteresētību; Anna Babre interesantu faktu pasaulē meitenes uzņēma pat gandrīz stundu, bet rūķīši centās iekļauties apmeklējumu grafikā. Vēl jaunieši devās pie Riharda Cibļa, Adeles Kancānes un Pētera Šostaka. Gandrīz visur tikai aicināti uz tēju, bet īpaši sirsnīgas dāvanas un vēlējumi saņemti no Podniekas un Babres kundzēm. Tāpat jauniešu dāvanas aizceļoja arī uz Maltas Vēstures muzeju, pagasta bibliotēku un kultūras namu.

Īpašs pārsteigums jaunietes sagaidījis Maltas PII – vairāku izstāžu apskate un „ekskursija” pa grupiņām, atsaucot atmiņā pašu bērnību un liekot apjaust, ka nu viņu guliverpasaule samazinājusies un viņas ir izaugušas! Bet meitenes šurp nāca ar apsveikumu iestādei un lai tās vadītājai atdotu pateicības dāvaniņu Valentīnai Čipānei, kura pašlaik ir Maltas pagasta vecākā iedzīvotāja un kuras atmiņas arī iekļautas jauniešu izstrādātajā avīzē. Elektroniskus sveicienus un avīzes eksemplārus saņēma Valda Batraks un Juris Ostrovskis, kuri arī pateicās par viņiem veltīto uzmanību un novēlēja jauniešiem uzņēmību un panākumu arī turpmāk.

„Šī diena bija emocionāli silta un satuvināja vairāku paaudžu pārstāvjus, sākot no pirmsskolēniem un beidzot ar garus dzīves ceļus izgājušiem maltēniešiem,” saka Inta Bule. Šī aktivitāte nesusi vairākas vērtīgas atziņas, tostarp to, ka nekāds virtuāls apsveikums nespēs aizvietot reālu saskarsmi, satikšanos ar līdzcilvēkiem un tās emocijas, kuras ikdienas steiga mums nozog...

Vēlreiz pateicamies visiem, kas līdzdarbojas gan minētā projekta tapšanā, gan pirmssvētku noskaņas radīšanā Maltā! Jaunajā gadā - biežāk apliecināsim savu sirds siltumu, iepriecināsim viens otru ar sīkumiem – labu vārdu, smaidu un sapratni, ar to, ko nevar nopirkt nevienā lielveikalā un ne par kādu naudu! Nedomāsim, bet darīsim, sākot ar sīkumu un izmantojot katru vismazāko iespēju! Arī šis jauniešu projekts no nejaušas uzdrīkstēšanās pārvērtās panākumā un atnesa prieku tik daudziem!

Skaidrīte Svikša