Maltas 2. vidusskola gūst atbalstu Vītolu fonda projektu konkursā „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

Publicēts 26.05.2014
Maltas 2. vidusskolas bērni ekskursijā

Maltas 2. vidusskolas vēstures skolotāja Inga Lubāne piedalījās Vītolu fonda izsludinātajā ekskursiju projektu konkursā „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!”. No vairāk kā simts iesūtītajiem projekta pieteikumiem finansiāli bija atbalstīti 57 projekti, tajā skaitā arī Maltas 2. vidusskolas projekta pieteikums. Vītolu fonds piešķīra 400 eiro lielu finansējumu, līdz ar to Maltas 2. vidusskolas 5., 7. klases un struktūrvienības Liepu pamatskolas 5. klases skolēni varēja doties īpašā ekskursijā. Bērniem bija iespēja apmeklēt ievērojamus kultūrvēsturiskos objektus Daugavpils novada Naujenes pagastā un Daugavpilī.

Dabas parkā „Daugavas loki” skolēni apmeklēja Markovas pilskalnu, Dinaburgas pilsdrupas, Slutišķu vecticībnieku sādžas muzeju, izbaudīja pikniku Latgaļu sētā. Bērni spēja novērtēt Daugavas krastu glezno skaistumu, kultūrvēsturisko objektu unikalitāti, sakopto un ērto atpūtas vietu. Daugavpilī bērni viesojās Daugavpils skrošu rūpnīcā. Skolēni varēja izmēģināt savas spējas šaušanā ar pneimatisko ieroci skrošu rūpnīcas šautuvē.
Ekskursijas laikā skolēni apguva prasmes orientēties tūrisma kartē, iezīmēt ceļojuma maršrutu, atzīmēt apskates objektus un aprēķināt attālumu.

Liels paldies Vītolu fondam par iespēju doties šādā ekskursijā. Paldies par atbalstu skolēnu vecākiem un skolotājiem. Atsevišķu paldies vēlamies pateikt Maltas pagasta autobusa šoferim Aleksandram Romanovam par atsaucību, iecietību un profesionalitāti.

 

Inga Lubāne
Maltas 2. vidusskolas vēstures skolotāja

 

Vītola fonda dāvātā ekskursijaDinaburgas pilskalnā

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0