Maltas BJC jauno audēju meistardarbnīcas ar Goda pilsoni Annu Babri

Publicēts 29.01.2016

Šogad Maltas Bērnu un jauniešu centrā var apgūt 12 interešu izglītības programmas, tostarp darbojas aušanas pulciņš “Trizuļi”. Taču nupat BJC aizvadīts pasākums, kas šķita interesants arī citu pulciņa dalībniekiem.

15. janvārī ar Maltas un tuvējo ciematu bērniem un jauniešiem tikās Maltas pagasta goda pilsone Anna Babre. Par dzīvesgājuma līkločiem, par viņas tēva mājām, kuras izdevies atjaunot, par ceļiem, kas atveduši uz Maltu un šajā ciematā paveikto, tikšanās reizē klātbijušie uzzināja emocionālā stāstījumā. Viņa ir ne tikai aktīva sabiedriskā darbiniece, bet arī rokdarbniece, kura savas aušanas prasmes, kas vecmāmiņas vadībā apgūtas jau 10 gadu vecumā, vēlējās atklāt un nodot BJC skolotājām un apmeklētājiem. Babres kundze atzīst, ka bijis pārsteidzoši uzzināt, cik Maltas jaunieši ir brīnišķīgi, zinātkāri: “Jūtos tā, it kā esmu sākusi dzīvot otru dzīvi, jo rodas tik daudz ideju, gribas tikties ar jauniešiem biežāk, jo jūtu, ka manas zināšanas un pieredze ir noderīgas. Un vislielākais prieks, ka tieši jauniešiem!”

Babres kundze rādīja jostiņas aušanas procesu, un, jāteic, ka pat skolotājas ar prieku vēroja senu aušanas tehniku – ar šķietiņu. (BJC pulciņā tiek austi dažādi izstrādājumi, arī jostiņas, bet citās tehnikās, bet stellēs bērni veido grīdas celiņus, galdautus utt.) Darbošanos šajā mākslā izmēģināja jauniešu klubiņa „Kāpnes” un fotopulciņa apmeklētāji kopā ar skolotājām Veroniku Tabūni un Intu Buli. Darbu uzsāka: Inese Keidāne, Everita Nizina, Anastasija Jasinska, Anastasija Leuta.

18. janvārī rakstainās jostiņas aušana tika turpināta, bet jau ar citu jauniešu rokām un klātesot ar rokdarbu mākslu saistīto pulciņu skolotājām – Ritu Siņavsku un Vitu Kāpostiņu-Tuči. Šoreiz ar šķietiņu sadraudzējās triju BJC pulciņu audzēkņi: Laura Marija Babre, Māra Kancāne, Līga Runčis, Daira Aleksandroviča, Beate Lozda, u.c. Īpašs prieks ir par diviem zēniem – Jāni Ziediņu (14 gadi) un Marku Tuču (8 gadi), kuri sevi lieliski apliecināja šajā šķietami sievišķīgajā, bet nodarbē, kas prasa arī fizisku piepūli. Jāpiebilst, ka Marks apmeklē arī BJC aušanas pulciņu.

“Tā ir smalka, piņķerīga, bet interesanta pasaule,” par aušanu saka skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče. Un viņai var tikai piekrist, piebilstot, ka neatsverams ieguldījums ir bērnu un jauniešu pietuvināšana tai. Tāpēc īpaša pateicība Babres kundzei par mūsu nākotnes izglītošanai veltīto laiku un vēlreiz vislabākie vēlējumi nesenajos šūpuļa svētkos!

Šobrīd daudz tiek runāts par tautas vērtību apzināšanos, tradīciju saglabāšanu, paaudžu saiknes stiprināšanu. Tad nu Maltas BJC pamazām kļūst par šim procesam labvēlīgu vietu. Laipni gaidīts ikviens, kurš vēlas mūslaiku jauniešiem pavērt savas dzimtas un/vai mūsu tautas garamantu krātuves piemirstās durtiņas!

Skaidrīte Svikša

Intas Bules foto

IMG_4799 IMG_4856 IMG_4873 IMG_4892

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0