Maltas PII Zinību dienā – ģimeniska kopābūšana un… ponijs

Publicēts 02.09.2015

1. septembris šogad Maltas pirmsskolas izglītības iestādē „Dzīpariņš” bija zīmīgs ar ģimenisku kopāsanākšanu, jo piecgadnieku un sešgadnieku grupiņu kopīgajā pasākumā bija pulcējušies neierasti daudz bērnu vecāku – gan tēvi, gan mammas. Diemžēl šoreiz pasākums nenotika laukā, bet gan zālē, jo audzinātājas zināja, ka laikapstākļu mainība varēja atņemt sapostajiem bērniem prieku. Taču telpiskums savā ziņā vienoja bērnus un vecākiem neviļus atgādināja, cik ātri aug bērni…

Maltas PII jaunu mācību gadu sagaidīja jaunā – dzeltentoņu ietērpā, jo pabeigti tās siltināšanas darbi un ēka priecē gan no ārpuses, gan iekšpusē. Īpaši priecīgi ir grupiņas „Bitīte” audzēkņi, jo viņu telpās veikts kapitālais remonts, un bērnus priecē jaunās mēbeles. Šogad uz šo pirmsskolas izglītības iestādi kopumā devušies 95 bērni, kuri izglītosies un pavadīs laiku 5 vecuma grupās.

Arī šoreiz Zinību dienu izrotāja bērnu un vecāku dāvātie ziedi, kas, cerams, kaut mazliet kliedē pārmaiņu skumjas mazajiem cilvēciņiem. Bet divu vecāko grupiņu bērniem izkustēties pēc vasaras atpūtas palīdzēja krāsaini radošie draugi: Meža skolas audzinātāja Melnā Vārna (Aija Korkliša), žiperīgā Kuplaste (Iveta Vaišļa), smukadatainais Ežuks (Ināra Lāce) un mācīties negribošais Garausis (Anita Veļčinska), kurš bija nozadzis lielo zinību grāmatu, ko Melnā Vārna izmisīgi meklēja kopā ar saviem draugiem. Taču izrādījās, ka tieši šodien Garausim bija dzimšanas diena un viņš bija tik priecīgs par garkātaini sarkano gladiolu, ka apsolījās, ka tagad noteikti sāks mācīties, ja vien sešgadnieki – nākamie pirmklasnieki – viņam palīdzēs! Pēc tam bērni kopā ar saviem meža draugiem devās kopīgās rotaļās, kurās apliecināja, ka vasaras brīvlaiks tomēr nav licis aizmirst dziesmu vārdus un veiklās kustības! Atliek vien cerēt, ka arī pārējās prasmes bērni atcerēsies tikpat ātri un priecīgi, kā arī apgūs jaunas, kuras ļaus veiksmīgi sākt skolas gaitas!

Pēc kopīgajām rotaļām Vecāku padomes pārstāve Ērika Grigorjeva uzrunāja klātesošos un paziņoja, ka šogad bērnudārza vecākās grupiņas – sešgadnieku — vecāki savām atvasītēm sarūpējuši pārsteigumu… Actiņas iemirdzējās priekā, kad bērni uzzināja, ka laukā viņus gaida vizināšanās ar poniju!

Nav pat svarīgi, vai bērni šo vizināšanās prieku baudīja pirmoreiz vai nezkuroreiz. Galvenais – ka vecāki bija atsaucīgi, apliecināja savu gādību un pabija kopā ar bērniem, kaut vai tās pāris stundas. Ja tik laika katru dienu mēs atrastu viņiem, tad varbūt nemaz nevilinātu virtuālās tukšnodarbes, jo pasaulē ir tik daudz dabiska, taustāma un baudāma prieka! Lai mums izdodas to pasniegt īstajā laikā, kamēr vēl bērni aug un kāpēcīgi lūkojas mūsu acīs…

Arī Maltas PII direktore Regīna Pranča savā uzrunā uzsvēra vecāku būtisko lomu bērnu dzīvē, īpaši mūsdienās, kad ikvienu ģimeni skar datoru, materiālisma un steigas laikmeta negācijas. Tā visa ietekmē vecāki daudzas lietas palaiž pašplūsmā, kā rezultātā bērni vēlu un ar grūtībām apgūst elementāras pašapkalpošanās prasmes un spēju domāt un rīkoties patstāvīgi. Taču viņa šo globāli skumjo noti vērta pozitīvā gultnē, uzsverot, ka 1. septembris tomēr ir visskaistākā diena, jo ikviens ir jauna sākuma un iespēju priekšā, un novēlēja vecākiem rast vairāk uzmanības saviem bērniem, jo tikai tā viņi var izaugt laimīgi!

„Lai spārnu vieglums jaunam lidojumam” – kaut piepildītos šie zāli rotājušie vārdi!

Skaidrīte Svikša
(sešgadnieces Selīnas mamma)

IMG_0867 IMG_0864 DSC09718 IMG_7271


Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0