Maltas speciālās internātpamatskolas audzēkņi piedalās integratīvā mākslas festivāla ”Nāc līdzās” lielkoncertā

Publicēts 14.05.2019

Šodien vārds „ festivāls” skar daudzas darbības nozares. Festivāli ir kļuvuši par atsperes punktu karjeras sākumam, palīdz atlasīt un atrast talantīgus cilvēkus, palīdz mobilizēties un audzina tādas rakstura īpašības, kā izturība, sadarbība, līdzjūtība un protams, ceļ profesionālo līmeni.

Maltas speciālās internātpamatskolas audzēkņiem bija tas gods pārstāvēt Rēzeknes novadu integratīvā mākslas festivāla ”Nāc līdzās” lielkoncertā, kurš norisinājās 7.maijā VEF Kultūras pilī. Šī gada festivāla moto bija ” Latvija pēc 100″. Maltas speciālās internātpamatskolas kolektīva vadmotīvs bija “Laiks nekad nespēs izdzēst mīlestību un atmiņas par dzimto pusi, tas liks tev izprast, cik patiesi tu mīli savu dzimteni”.

Lielkoncerts apvienoja spilgtākos talantus no visiem Latvijas reģioniem. Bet līdz tam, 11. aprīlī, Daugavpils novada kultūras namā ”Vārpa” notika ārkārtīgi nopietna atlase, kur uz skatuves kāpa 18 kolektīvi no visiem Latgales novadiem, kurus vērtēja ļoti kompetenta un profesionāla žūrija – fonda ”Nāc līdzās” valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga, Daugavpils novada Kultūras nama ”Vārpa” direktore Inta Uškāne, Daugavpils ”BJC Jaunība” teātra laboratorijas vadītājs, režisors Viktors Jansons, dziedātāja Lidija Breska. Uz lielkoncertu Rīgā tika izvirzīti tikai pieci kolektīvi, tai skaitā arī Maltas speciālās internātpamatskolas kolektīvs ”FOREST CITY”.

Festivāla mākslinieciskā direktore Sarma Freiberga uzsver domu, ka šim festivālam ir  nozīmīga loma cilvēkiem ar dažādām invaliditātēm un garīgās attīstības traucējumiem,  jo tas ļauj viņiem izpausties visdažādākajās radošajās formās, ļauj sevi apliecināt kā spējīgām un talantīgām personībām, kas viņiem un viņu tuviniekiem ir ļoti svarīgi. Festivāls ir nozīmīgs pienesums iekļaujošas sabiedrības veidošanā, jo tas atklāj cilvēku ar īpašām vajadzībām talantus un spēju ieguldīt savu potenciālu kopīgajā mērķī – veidot sabiedrību atvērtu, saprotošu, līdzdomājošu un atbalstošu.

Maltas speciālās internātpamatskolas kolektīvs ”FOREST CITY” un tā domubiedri no visas sirds vēlas pateikties fonda ”Nāc līdzās” valdes priekšsēdētājai Sarmai Freibergai par iespēju piedalīties šajā tik tiešām svarīgajā notikumā,  kur skolēniem un skolotājiem ir dota iespēja augt, attīstīties, iet uz priekšu , just, meklēt sevi, nepagurt, cīnīties un uzvarēt.

Juris Dervanovs,
Maltas speciālās internātpamatskolas mūzikas skolotājs

1 2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0