Maltas vēstures muzejā atklāta Jura Gaigala gleznu izstāde

Publicēts 11.02.2015

6. februārī Maltas vēstures muzejā tika atklāta mākslinieka Jura Gaigala gleznu izstāde ,,Mana tēvu zeme’’. Izstādes atklāšanas pasākuma dominējošais motīvs bija smelts no mākslinieka darba ,, Borovas tirgus” . Muzejā šim darbam ir liela vērtība, jo, pirmkārt, tas ir Jura Gaigala dāvinājums muzejam, otrkārt, ar to saistās spilgtas mākslinieka bērnības atmiņas , treškārt, tā ir arī būtiska Maltas vēstures liecība. Šis darbs ir kļuvis par pamatu tirgus un tirdzniecības tēmas atspoguļošanā pamatekspozīcijā ,, Malta ceļu un notikumu krustojumā vēstures fotomirkļos.”

Izstādē apskatāmās gleznas izstaro mākslinieka sirdsgudrību . Ar īpašu pietāti viņš ataino Latgales dabas ainavas.

Jura Gaigala gleznu izstādi muzejā varēs apskatīt līdz 31. martam.

 

Silvija Pīgožne
Maltas vēstures muzeja vadītāja 

IMG_8768 IMG_8725 IMG_8741 IMG_8752 IMG_8756 IMG_8760 IMG_8761

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0