Masļeņica un Meteņi Ozolainē

Publicēts 14.03.2019

Gan latviskie Meteņi, gan slāvu Masļeņica savā būtībā nozīmē vienu un to pašu – ziemas pavadīšanu un pavasara sagaidīšanu. Tā arī Ozolaines pagastā nu jau ceturto gadu gan Meteņu, gan Masļeņicas tradīcijas apvienojam vienā pasākumā, iespēju robežās pievēršot uzmanību abu īpatnībām.

Ja pagājušajā gadā varēja rīkot Sniegavīru konkursu, bērni vizinājās “Bekšu Alpu kalnos” un “Bobsleja trasē”, tad šogad, 9. martā, zemi klāja vien viegla sniega “pūdera” kārta, kas liedza ziemas prieku baudīšanu. Bažas māca arī par to, vai ledus uz Bekšu dīķa vēl nebūs nokusis. Spēcīgais vējš un solītā vētra radīja bažas, vai pasākums vispār varēs notikt un vai būs svinēt gribētāji. Tomēr laikapstākļi nespēja nobiedēt Masļeņicas / Meteņu svētku svinētājus!

Pasākumu ieskandināja gan Ozolaines Tautas nama folkloras kopa “Zeiļa”, gan Tautas nama krievu dziesmu vokālais ansamblis “Nadežda”. Pie tituliem un balvām tika bļitkotāji. Nominācijā “Lielākais loms” (815 g) uzvarēja pastāvīgais Ozolaines makšķerēšanas sacensību dalībnieks Nikolajs Kuzņecovs. Visgarāko zivi izdevās noķert Andrejam Smirnovam. Savukārt netradicionālā kategorijā par efektīgāko makšķernieka tērpu, pēc skatītāju balsojuma rezultātiem, uzvarēja Sergejs Terentjevs.

Ozolaines Tautas nama rokdarbu pulciņš piedāvāja piedalīties sveču liešanas meistarklasē. Savukārt kastaņu skvērā bērni varēja izkrāsot dūraiņus. Mazos svētku apmeklētājus vizināja arī mazais zirdziņš jeb ponijs.

Kā ierasts, pasākuma noslēgumā visi dalībnieki tika cienāti ar garšīgajām rauga pankūkām, ko ik gadu cep Liepu pamatskolas pavārītes Vita Sandore un Natālija Čistjakova. Visu pasākuma laiku apmeklētāji varēja cienāties arī ar garšīgām kartupeļu pankūkām, kuras uz ugunskura īpašā pannā cepa viešņa – Stoļerovas saietu nama vadītāja Dzintra Gribuste.

Kad salmu lelle ar visiem ziemā sakrātajiem ļaužu grēkiem un sliktajām domām ir sadedzināta, pankūku katli tiek celti galdā, lai pēdējo reizi pieēstos līdz kārtīgai sāta sajūtai, pirms sākt lielo Gavēni.

Novēlam visiem svētīgu Gavēņa laiku un skaistu gatavošanos Lieldienām.

Santa Ostaša,
Ozolaines Tautas nama vadītāja

DSC_0511 DSC_0512 DSC_0575 DSC_0581 DSC_0585 DSC_0663

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0