Mazo meiteņu konkurss Jaunstrūžānu pamatskolā

Publicēts 11.04.2017

Ko nozīmē maza meitene? Vai maza auguma? Vai mati sapīti divās biželēs? Gribas uzlaikot mammas kurpes, un, šujot pogu, adata pārāk bieži trāpa pirkstā? Nekā tamlīdzīga! Jaunstrūžānu pamatskolā notikušais konkurss 1. – 4. klašu meitenēm pierādīja, ka arī mazas meitenes ir čaklas, gudras, radošas, izveicīgas un veiklas.

Konkursā piedalījās 11 meitenes: Adriana Aleksejeva (1.kl.), Ligita Laganovska (1.kl.), Anastasija Pankova (1.kl.), Renāte Anufrijeva (2.kl.), Ronda Gailuma (2.kl.), Samanta Gļauda (2.kl.), Viktorija Rjačevska (2.kl.), Elīna Sedola (4.kl.), Sintija Gļauda 94.kl.), Egita Melne (4.kl.) un Jeļizaveta Kozlova (4.kl.).

Bija sagatavoti 8 dažādi uzdevumi, ko meitenēm veikt. Vispirms dalībnieces prezentēja savus mājasdarbus – no papīra, auduma vai dabas materiāliem veidotus ziedus un ziedu kompozīcijas. Atsevišķi tika vērtēts mājasdarbs un tā prezentēšana. Nākamais uzdevums bija izveidot monogrammu jeb skaisti uzzīmēt un savienot sava vārda un uzvārda pirmos burtus. Ļoti praktiska un ne viegla izrādījās pogas piešūšana pie auduma gabaliņa. Par cik visiem maziem bērniem garšo biezputras, tad meitenēm pēc izskata vajadzēja atpazīt 7 veidu putraimus. Bieži vien meitenes ir lielākās palīdzes māmmām galda klāšanā, tāpēc likumsakarīgs bija uzdevums skaisti salocīt salveti, prast to novietot, kā arī pareizi nolikt nazi un dakšiņu pie pusdienu šķīvja. Diezgan sarežģīts izrādījās uzdevums, kurā izkaisītās burtu rindās gan vertikālā, gan horizontālā vai diagonāles virzienā vajadzēja prast sameklēt meža ogu nosaukumus. Savu veiklību un lokanību meitenes varēja pārbaudīt lecienos ar lecamauklu (cik pārlecienu 2 minūtēs).

Visas konkursa dalībnieces godam tika galā ar uzdevumiem. Kādai paveicās vairāk, citai mazāk, taču kopumā meitenes apliecināja, ka ir gan čaklas, gan gudras un, protams, skaistas.

„Stingrajā” žūrijā šoreiz darbojš skolas direktors Ivars Igaunis, mūzikas skolotājs Rolands Ankipāns un KN vadītāja Leokādija Razgale. Žūrijai tiešām neklājās viegli, jo būtībā katrai meitenei bija savs „es”, ko parādīt.

Tomēr, saskaitot punktus, tika noteiktas arī 3 uzvarētājas. 3.vietu Mazo meiteņu konkursā ieguva Renāte Anufrijeva, 2.vietu – Sintija Gļauda, bet 1.vietu – Egita Melne. Godalgoto vietu ieguvējas tika apbalvotas ar Pateicībām un dāvanām – mīkstajām rotaļlietām. Arī pārējās konkursa dalībnieces saņēma Pateicības par piedalīšanos un veicināšanas balvas – skolas piederumus ( zīmuļus, pildspalvas, otas, ūdenskrāsas u.c.)

Paldies konkursa organizatoriem, skolotājai Janīnai Bikovskai. Jācer, ka visas dalībnieces guva pozitīvas emocijas, apguva jaunas prasmes un novērtēja savu varēšanu. Paldies skatītājiem, kuri neskopojās ar aplausiem. Vēlēsim meitenēm izdošanos visos darbiņos arī turpmāk!

Leokādija Razgale,
Stružānu pagasta kultūras nama vadītāja
Autores foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0