“Mazo zinīšu diena” SAC “Strūžānu skola”

Publicēts 05.08.2019

Kas notiek mazajās novada skoliņās pēc to slēgšanas? Gaigalavas pagasta Strūžānu skoliņā viss turpinās! Arī desmit gadus pēc pēdējā zvana izskanēšanas mazā skoliņa zem sava jumta pulcē bērnus un pedagogus, lai kopīgi atklātu zinātnes brīnumus un no sirds izpriecātos!

2. augusta vakarā Gaigalavas pagasta SAC “Strūžānu skolas” estrādē pulcējās bērni gan tepat no Strūžāniem, gan no Gaigalavas, gan Nautrēniem, lai kopīgi ar skolas bijušajiem pedagogiem Ilonu Delveri, Intu Birķi, Viju Armušku un bijušo skoliņas audzēkni Agnesi Muižnieci, atklātu brīnumaino zinātni. Lai gan visu dienu debesīs staigāja draudīgi lietus mākoņi un ik pa laikam arī uzlija, tieši pirms pasākuma laiks noskaidrojās, vējš pierima un sāka spīdēt silta saulīte.

Bērni kopā ar vecākiem gatavoja salūtiņus no izlietotiem tualetes papīra rullīšiem un baloniem, pūta balonus ar ķīmiskas reakcijas palīdzību, ar svecītes liesmiņu sasūca ūdeni no šķīvīša glāzē un paši veidoja vannas bumbas, kuras turpat bļodā arī izpeldināja. Savukārt pļaviņā blakus estrādei notika burbuļošanās – ar mājās pašu gatavotiem rīkiem un burbuļu šķīdumu Gatis uzbūra milzīgos ziepju burbuļus. Bērni ar izbrīna pilnām acīm vēroja notiekošo un ar lielu interesi klausījās skaidrojumos – kā tas ir iespējams! Lai gan pieaugušie slēpa, bet arī viņu acīs bija nolasāms, cik zinātne patiesībā ir interesanta.

“Mazo zinīšu dienas” kulminācija bija Vijas demonstrētie vulkānu izvirdumi. Viens vulkāns izvirda no kolbas šaurā kakla, bet otrs no kokakolas pudeles. Tas pēdējais bija pats foršākais, jo pēc tam uzmanīgākie skatītāji tika pie vulkāna lavas sastāvdaļas –  Mentos konfektes.

Pēc katras nopietnas izglītības iestādes beigšanas tiek izsniegts arī nopietns dokuments par iegūtajām zināšanām. Tāpēc pēc visu eksperimentu izmēģināšanas mēs visi sastājāmies aplītī un aplaudējām paši sev, jo bijām lieli malači, un katrs bērns saņēma diplomu par aktīvu piedalīšanos “Mazo zinīšu dienā”.

Gribu pateikt milzīgu paldies visiem, kuri neatteica, bet atbildēja – jā, protams, ka piedalīšos, un brīvprātīgi bez atlīdzības piekrita palīdzēt šī jaukā pasākuma tapšanā! Ilona, Vija, Inta, Agnese, Gati un Ainār, PALDIES JUMS!!!

Ieva Lāce,
SAC “Strūžānu skola” vadītāja

boys-3350810_960_720IMG_20190603_135333 IMG_20190802_180802 IMG_20190805_104938 IMG-20190803-WA0003 IMG-20190803-WA0005 IMG-20190803-WA0008 IMG-20190803-WA0013

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0