Medību tēma Lūznavas muižā

Publicēts 08.10.2018

7. oktobrī Rēzeknes novada Lūznavas muižā notika medību trofeju un mākslinieces Gundegas Rancānes gleznu izstādes atklāšana Kulturas škiunī. Pasākuma dalībniekus priecēja folkloras kopas “Vīteri” priekšnesums.
Gada sākumā Rēzeknes novada mednieki aicināja piedalīties kādreizējas muižas tradīcijas – medību trofeju izstādes – atjaunošanā, solot rudenī veidot savākto trofeju izstādi Lūznavā. Solījums tika turēts un pēc atklāšanas visi interesenti tika aicināti piedalīties dažādās ar medībām saistītās aktivitātēs – iepazīties ar dažādiem medību suņiem un noklausīties viņu saimnieku mednieku stāstos. Savu medījumu produkciju degustācijai piedāvāja Rēzeknes gaļas kombināts, savukārt mednieku un viņu sievas turpat muižas pagalmā uz ugunskura gatavoja trīs dažādus virumus no medījuma gaļas, ļaujot arī izvēlīgākiem ēdājiem pārliecināties, ka medījums var būt delikatese.
Rudens dienai muižā ļoti piestāvēja šāds pasākums, kas pulcēja kuplu dalībnieku skaitu, taču Rēzeknes novada mednieks Jāzeps Korsaks stāsta, ka iecerēts vēl daudz: ”Mēs gribētu turpināt sadarboties ar Rēzeknes novadu un Lūznavas muižu, un piedāvāt vēl daudzas interesantas ar medībām saistītas lietas. Mednieku Rēzeknes novadā ir daudz, tāpēc šis noteikti nebūs pēdējais šāds veida pasākums.”

Diānas Seleckas teksts un foto

DSC_0234 DSC_0238 DSC_0240 DSC_0248 DSC_0249 DSC_0253  DSC_0266 DSC_0299 DSC_0300 DSC_0301 DSC_0223 DSC_0227 DSC_0230 DSC_0233

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0