Meklēsim ierosmi ideju attīstībai lauku uzņēmējdarbībā ar Mārtiņdienas tirdziņa „Lobs Lobam” noskaņām Dricānos

Publicēts 06.11.2017

Mārtiņdiena ir seni un tradīcijām bagāti latviešu ziemas sagaidīšanas svētki, kad beidzās pieguļas un lopu ganos dzīšanas laiks. Mārtiņi noslēdza garu un smagu darba posmu, padarot atlikušos rudens darbus, kamēr zeme nav aizgājusi pie miera. Arī Rēzeknes novada lauku uzņēmīgie ļaudis, noslēdzot rudens darba cēlienu, Mārtiņdienā, 10. novembrī pulcēsies Dricānu pagasta kultūras namā, lai piedalītos seminārā uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī piedāvātu savu produkciju tradicionālajā Rēzeknes novada amatnieku un mājražotāju tirdziņā “Lobs lobam”, kas šoreiz notiks Dricānos.

Seminārs un tirdziņš „Lobs lobam” Dricānos sāksies jau plkst 10.00. Vietējiem iedzīvotājiem un pagasta viesiem būs iespēja iegādāties Rēzeknes novada mājražotāju smeķīgos gardumus un amatnieku prasmīgi veidotos darinājumus. Tirdziņā tiks piedāvāta mājās kūpināta gaļa, žāvētas zivis, augļi un dārzeņi, dažādas garšvielas, tējas un sukādes, prasmīgo saimnieču adījumi un tamborējumi un meistaru roku veidotie pinumi, kā arī tradicionālā Latgales keramika. Gaļu piedāvās biedrība “Latgolys golds”, zivis – z/s “Zvejnieki” un sierus z/s “Ceļtekas”, kā arī būs iespēja iegādāties citu, novada iedzīvotāju iecienītu mājražotāju produkciju. Uz Dricāniem dosies arī Maltas un Kaunatas vidusskolu skolēnu mācību uzņēmumi, kuri izmēģinās savas prasmes produktu pārdošanā, kā arī ļaus pircējam novērtēt jauno uzņēmēju produktu kvalitāti.

Paralēli tirdzniecībai Dricānu kultūras namā norisināsies seminārs par uzņēmējdarbības iespējām laukos. Plkst.10:00 pasākumu atklās pārstāvis no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Rēzeknes nodaļas, stāstot par iespējām uzsākt uzņēmējdarbību lauku apvidos. Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes Biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace sniegs ieskatu, kā Biznesa inkubatorā ideju pārvērst reālā biznesā, savukārt nodibinājuma „LEARN” vecākā konsultante Daina Butlere savā prezentācijā dalīsies ar informāciju par to, kādu atbalstu uzņēmējdarbībai piedāvā Rēzeknes novada pašvaldība.

Aicinām interesantus pieteikties semināram, rakstot uz e-pastu sanita.zunda@rezeknesnovads.lv vai zvanot uz tālruni 25740422

Pieteikties aicinām arī tirgot gribētājus!

Programma

Guntis Klīdzējs,
IUK komercdarbības speciālists

nov_lobs lobam 3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0