Muzeju nakts noskaņas Bērzgalē

Publicēts 22.05.2019

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, šī gada muzeju nakts tēma bija Tālavas taurētājs. Tas ir īstais brīdis novērtēt un lepoties ar tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu, neatlaidību un varoņstāstiem ir spodrinājuši mūsu valsts tēlu, sagaidot Latvijas simtgadi. Katram no viņiem ir savs cīņas ierocis. Kādam tas ir vārds, kādam taure, spalva vai ota, bet Arkādijam Svecem tas ir noslēpumainais koferītis, tā ir velomehāniķa instrumentu kaste.

Antona Rupaiņa muzeja viesis muzeju nakts noskaņās bija Arkādijs Svece – izcils velomehāniķis, Latvijas Gada balvas sportā par mūža ieguldījumu ieguvējs 2017. gadā, kas ar savu neatlaidīgo darbu un precizitāti ir spodrinājis Latvijas sporta tēlu tālu aiz Latvijas robežām. Arkādijs Svece ir bērzgalietis, nāk no Bērzgales pagasta Meirāniem, Bērzgales skolā viņam palaimējās ar fizkultūras pasniedzēju Meikulu Deksni, kurš radīja jaunietī interesi par sportu. Arkādijs ir lielisks stāstnieks, tāpēc tikšanās laikā dāsni dalījās atmiņās gan par Bērzgales skolā pavadītajiem gadiem un pirmajiem panākumiem riteņbraukšanā , gan par profesionālajā sportā pavadīto laiku. Ar interesi pasākuma apmeklētāji klausījās stāstus par sacensībām un olimpiskajām spēlēm, kurās Arkādijs ir piedalījies. Viņa kontā ir sešas olimpiskās spēles, pirmās bija Seulā, kuras visspilgtāk arī ir palikušas atmiņā. Pasākuma noslēgumā kopīgi noskatījāmies dokumentālo filmu “Pulksteņmeistars” Arkādijs Svece. Muzeju nakts apmeklētājiem bija iespēja arī apskatīties izstādi no muzeja krājuma par izcilo velomehāniķi.

Liels paldies vēlos pateikt Arkādijam Svecem un viņa ģimenei par atsaucību, muzeju nakts apmeklētājiem par interesi un iespēju atnākt uz pasākumu. Paldies un uz tikšanos nākamajos muzeja pasākumos!

Skaidrīte Apeināne,
A. Rupaiņa muzeja vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0