Mūžībā aizgājusi Margita Rappa

Publicēts 18.12.2014
Margita Rappa

No Zviedrijas pilsētas Falunas atnākusi skumja vēsts – 17. decembrī mūžībā aizgājusi Margita Rappa (1930. 13.05.- 2014. 17.12.). Cilvēks, kurš savu mūža nogali pašaizliedzīgi ziedoja palīdzībai Rēzeknes pilsētas un novada trūcīgajiem iedzīvotājiem, bērniem, sirmgalvjiem. Kopš 1992. gada Margita un viņas draugi mērojuši desmitiem tūkstošus kilometru, vedot tūkstošiem tonnu humānās palīdzības – Tiskādu bērnu namam, Maltas speciālajai internātpamatskolai, Maltas vidusskolai, Liepu pamatskolai, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijai, Strūžānu veco ļaužu pansionātam, daudzu Rēzeknes novada pagastu iedzīvotājiem. Par spīti cienījamajam vecumam, Margitas kundze pati arvien rosījās, dalot mantas, un katram palīdzības saņēmējam dāvāja smaidu.

Par nesavtīgu palīdzību un atbalstu Latvijas Republikas iedzīvotājiem Zviedrijas pilsone Margita Rappa 2010. gada 18. maijā saņēma Labklājības ministrijas Atzinības rakstu. 2013. gada 3. maijā, Latvijas valsts svētku priekšvakarā, viņai paldies teica Rēzeknes novada pašvaldība. Svētku sarīkojumā sirmā kundze solījās braukt uz Latviju, cik vien viņai pietiks spēka. Šogad, oktobrī, Margita uz Latviju ar humānās palīdzības kravu bija atbraukusi jau 103. reizi, atvedot uz Ozolaines pagastu drēbes un apavus, traukus, mēbeles, dažādas sadzīvei derīgas lietas. 104. reizes vairs nebūs, taču viņas devums un gaišais smaids paliks atmiņā daudziem.

Foto: Madara Ļaksa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0