„Muzikālajā prāta bankā” uzvar Kalnezeru Katoļu pamatskolas komanda

Publicēts 27.01.2015
1. vieta - Kalnezeru Katoļu pamatskolas komanda

27. janvārī Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde rīkoja skanīgu erudīcijas konkursu skolēniem – „Muzikālā prāta banka”. Sacensībās par muzikālajā jomā zinošākās skolas titulu cīnījās 6.-9. klašu skolēni no Liepu, Verēmu, Rēznas un Kalnezeru Katoļu pamatskolas, kā arī Nautrēnu un Kaunatas vidusskolas. Savu erudīciju pārbaudīja arī Nautrēnu vidusskolas 10.-12.klašu komanda, kura gan savā klašu grupā bija vienīgā, tāpēc viņiem cīņa par godalgotām vietām izpalika.

Konkursā skolēniem bija jāpierāda ne vien savas zināšanas, bet arī muzikālā dzirde, atpazīstot dziesmu fragmentus no tādām grupām kā „Prāta Vētra”, „Queen”, „Līvi”, „Dabasu Durovys” un citām. Neiztrūkstoši tika pārbaudītas arī skolēnu zināšanas par muzikālajām aktualitātēm, piemēram, komandām bija jāzina, ka šovasar gaidāmo Skolēnu dziesmu un deju svētku moto būs „Pats skani! Līdz skani!”, savukārt programmas „Rīga 2014” ietvaros tapušās operas bērniem, ko 5. februārī varēs vērot arī koncertzālē „Gors” Rēzeknē, nosaukums ir „Kartupeļu opera”. Tāpat komandām bija jānosauc Latvijā notiekošie mūzikas festivāli, kā arī jāatmin skatuves mākslinieku vārdi un uzvārdi. Kā atzina skolēni, viens no sarežģītākajiem uzdevumiem bijis klasiskās mūzikas skaņdarbu atpazīšana.

Kopvērtējumā par uzvarētājiem tika atzīta Kalnezeru Katoļu pamatskolas komanda (Jūlija Marija Adijāne, Liāna Brivere, Santa Latiševa- Čudare, Alise Meļko un Agnese Adijāne). 2. vietā, piekāpjoties par vienu punktu, ierindojās Nautrēnu vidusskolas komanda, savukārt godpilno 3. vietu ieguva Kaunatas vidusskolas komanda. Balvās skolēni saņēma diplomus, grāmatas un Rēzeknes novada kalendārus.

FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0