Nāc gavilēt!

Publicēts 16.03.2020

9. martā Kaunatas vidusskolas saime pulcējās uz Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu ‘’Nāc dejot!” Kaunatas TN, kuru rīkoja Kaunatas vidusskolas tautas deju skolotāja Alla Silova un viņas superīgie dejotāji. Koncertā bija iespēja baudīt dejas, kas tiek gatavotas šajā gadā no 6. līdz 12. jūlijam gaidāmajiem XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem ‘’Nāc gavilēt’’.

Pasākuma ievadā tika stāstīts, ka Tautas deju lielkoncerta ‘’Saule vija zelta rotu’’ mākslinieciskās idejas pamatā ir vainags – aplī sasietu ziedu vai lapu vītne, apļveida galvas rota, ko valkāt un nēsāt. Tā ir rota ikdienas svētkos – Lieldienās, Ziemassvētkos, spāru svētkos. Lielkoncerta laikā četrās pīnēs tiks izdejots Saules gads no Jāņiem, parādot, ka mūsu senči ir svinējuši ne tikai Vasaras saulgriežus jeb Jāņus, Ziemas saulgriežus jeb Ziemassvētkus un Lieldienas, bet bijušas arī daudzas citas svinamās dienas. Gadskārtu svētki iet pa Saules ceļu, Saules ceļš vij zelta kroni. Latviešu gads sastāv no svinībām. Visu gadu svinam. Svinam Sauli.

Koncertā piedalījās trīs Kaunatas vidusskolas deju kolektīvi: 2.-4., 5.-6. un 7.-10. klašu dejotāji. Kopā tika nodejotas 10 dejas. Par katru deju bija sniegts neliels ieskats un dota informācija par svētku dienu un tradīcijām, stāstīts, kādas izdarības šajā dienā tika veiktas. Pasākums iesākās ar deju ‘’Trīs riņķīšus dundurs grieza’’ par Laidenes dienu, bet noslēdzās ar deju “Garā miza” lapu dienu, parādot gada ritējumu visā griezumā un tradīciju bagātībā un piesātinātībā.

Dejotājiem tā bija vēl viena iespēja uzstāties publikas priekšā, lai gūtu labu skatuves rūdījumu, jo deja tautas tērpos, kas mēģinājumos netiek vilkti, dejotājiem uzlika pavisam citu slodzi un atbildību, bet viņi ļoti labi tika galā ar atbildīgo uzdevumu. Skatītājus priecēja dejotāju izteiksmīgie smaidi, staltie augumi, nostieptās kājas un acu kontakts ar partneri, kas ir ļoti svarīgs moments dejā.

Ceturtdien, 12. martā visi Kaunatas vidusskolas dejotāji brauca uz Bērzgali, lai piedalītos dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skatē, bet mēs visi, lieli un mazi, Kaunatas vidusskolā turējām īkšķus, lai mūsējiem veiktos. Priecājamies par labiem rezultātiem! Esam lepni par saviem dejotājiem un par neatlaidīgo un izturīgo skolotāju Allu Silovu, kura ieguldījusi ļoti daudz pūļu un laika mēģinājumu procesā. Ļoti ceram, ka Kaunatas vidusskolas dejotāji tiks uz svētkiem Rīgā un priecēs mūs un visus skatītājus ar savu uzstāšanos.

Skolas vadība pateicas dejotājiem, dejotāju vecākiem par atbalstu un skolotājai Allai Silovai par bērnu sagatavošanu deju aktivitātēm.

 

Kaunatas vidusskolas skolotāja Regīna Katkovska

Foto no dalībnieku arhīva

Image3Image1

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0