“Nāc un piedalies ar prieku!” – sporta diena Adamovā

Publicēts 24.05.2018

Nu jau trešo gadu maijā Adamovas speciālās internātpamatskolas pedagogi, darbinieki un audzēkņi sagaida sportot un aktīvi pavadīt brīvo laiku gribošos draugus no Rēzeknes novada un Rēzeknes pilsētas internātskolām. Šogad pasākums notika 17. maijā un tajā piedalījās viesi no Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra, Tiskādu internātpamatskolas, Tiskādu bērnu nama, Rēzeknes bērnu sociālo pkalpojumu centra kā arī no Ciblas novada Ezersalas internātpamatskolas.

Ja iepriekšējos gados audzēkņi parādīja savas spējas un veiklību dažādos sporta veidos un sporta spēlēs, šogad pasākuma mērķis bija radīt prieku, pozitīvas emocijas un vēl nebijušas sajūtas.

Pasākuma atklāšanā visus priecēja sportiski priekšnesumi, ko sniedza deju studijas “Dynamic hit” meitenes no Rēzeknes un Adamovas skolas Break dance dalībnieki. Tam sekoja interesantas komandu prezentācijas. Plānojot pasākumu, Adamovas skolas pedagogi izmantoja visas iespējas, ko sniedz Adamovas dabas parks ar tā krāšņajām ainavām pavasara ziedonī. Septiņu skolu komandas saņēma apvidus kartes un uzdevumus atrast Adamovas parkā noslēpumainās stacijas ar nosaukumiem „Zīmuļu pasaulē”, „Vanaga acs”, ‘’Milžu cīņa”, „Zeltmatīte”, „Autorallijs”, „Spridzeklītis” un „Salto”. Katrā stacijā bērnu komandu sagaidīja dažādi pārbaudījumi – skrējiens basām kājām pa Adamovas sajūtu taku, tikšanās ar diviem milžiem – Labvēli un dusmīgo Lutausi, spilvenu cīņa ar milzi uz līdzsvara baļķa, ūdens bumbu metieni tālumā, veiklības skrējiens piepūšamo zīmuļu kalniņos, precizitātes pārbaude stacijā „Salto”, lazertag komandu spēles parka alejās, roku veiklības pārbaude autorallijā ar spēļu mašīnām. Latvijas simtgadei veltītajā stacijā „Zeltmatīte” katras komandas uzdevums bija sapīt piecus metrus garu bizi latvju tautu meitai un izrotāt to ar dabas materiāliem.

Paralēli pārbaudījumu stacijām ezera krastā kūpēja četri ugunskuri, kur Lauku Virtuvē  rosījās zupas vārītāji, gatavojot viesiem un skolas audzēkņiem gardu maltīti. Otrajā pasākuma daļā visu iestāžu audzēkņi veidoja jauktās draudzības komandas, lai prieku rastu jautrā tautas bumbas saspēlē. Pasākums noslēdzās ar katra dalībnieka apbalvošanu un piešķirto nomināciju saņemšanu komandām – precīzākie tēmētāji, veiklākie akrobāti, stiprākie cīnītāji, radošākie mākslinieki, ātrākie autobraucēji, asākie spridzeklīši, drosmīgākie alpīnisti.

Esam pateicīgi Latvijas Bāreņu Biedrībai par iniciatīvu šāda pasākuma veidošanā un sniegto materiālo atbalstu tā norisei. Par radošumu un atsaucību paldies visiem skolas pedagogiem un darbiniekiem, sacensību galvenajam tiesnesim Zaigai Ivanovai, staciju pārvaldniekiem – Aivaram Šmitam, Dainai Igaunei, Dainim Uškānam, Ivetai Rundānei, Rutai Bernānei, Irīnai Zeltiņai, Jānim Kuprim, Arvīdam Peipiņam, kā arī Lauku Virtuves  pavāriem – Jolantai Litovnikai, Dzintrai Barkānei un Tatjanai Platonovai.

Pasākums patiešām atbilda savam moto, jo septiņas kopā būšanas stundas valdīja prieks, draudzīga sadarbība un pozitīva gaisotne. Draugi atvadījās ar cerību uz aktīvu atkalredzēšanos 2019. gada maijā.

Direktora p.i. Zigrīda Vasiļkova

IMG_20180517_135256 IMG_20180517_153024 IMG_20180517_153248 IMG_20180517_153507 IMG_20180517_153628 IMG_20180517_153723IMG_20180517_135348

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0