Nacionālā teātra lugu konkursā otro vietu iegūst Anna Rancāne! Lepojamies!!!

17.02.2016

Kultūra

Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursa galveno balvu ieguvusi Dailes teātra aktiera Artūra Dīča luga “Lidojošais Travolta”, šodien paziņoja teātra direktors Ojārs Rubenis.
Par Artūra Dīča lugas iestudēšanu “cīnījušies” pieci no režisoriem, kas bijuši konkursa žūrijā. Tomēr tiesības iestudēt šo lugu ieguvis Regnārs Vaivars, un plānots, ka tā tiks uzvesta nākamā gada sākumā.
Savukārt otrā vieta lugu konkursā, piekāpjoties tikai Artūram Dīcim, piešķirta mūsu pašu novadniecei, Rēzeknes novada pašvaldības darbiniecei Annai Rancānei, un to uzvešanai jau nolūkojis režisors Valdis Lūriņš. Plānots, ka tā varētu tikt uzvesta šā gada beigās.
Atceroties iepriekšējā gada lugu konkursu, Rubenis atzina, ka toreiz iesniegtie darbi bijuši pilni negāciju un drūmi, savukārt šajā konkursā lugām cauri vijies zināms gaišuma pavediens, kas raisījis cerību, ka dzīve ir uzlabojusies.
Iepriekšējā konkursā iesniegti 75 darbi, bet šajā to bijis 22. No tiem tālākai izvērtēšanai izvēlēti 11 darbi, no kuriem tika atlasīti seši labākie.
Konkursa žūrijas komisijas sastāvā bija Latvijas Nacionālā teātra štata režisori Edmunds Freibergs, Indra Roga, Valters Sīlis, Elmārs Seņkovs, teātra direktors Ojārs Rubenis un direktora palīdze repertuāra jautājumos teātra zinātniece Ieva Struka.
Konkursa uzdevums bija veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību un stimulēt jaunu darbu tapšanu, kas liecinātu par šodienas procesiem, notikumiem un personībām un piedāvātu pārvērtēt no jauna skatpunkta 20. gadsimta notikumus Latvijā.
/Sagatavots pēc "Latvijas Avīze" publikācijas/