Nacionālais integrācijas centrs turpina latviešu valodas apmācības trešo valstu pilsoņiem Rēzeknē

Beidzamajos gados vērojamas tendences, kas norāda uz jauniem izaicinājumiem integrācijas jomā Latvijā. Tā, piemēram, saistībā ar imigrāciju un brīvu darbaspēka kustību, kuras dēļ Latvijā palielinās cilvēku skaits, kas pārstāv citu kultūru, rasi, reliģiju, aktuāli kļūst iecietības un atšķirīgā pieņemšanas jautājumi. Nepietiekamas latviešu valodas prasmes ir viens no iemesliem, kas rada risku trešo valstu pilsoņu integrācijai sabiedrībā. Sabiedrības integrācijas fonds uzskata, ka jāturpina īstenot programmas, kurās sabiedrības grupas var gūt atbalstu savām iniciatīvām, kas vērstas uz kopīgu vērtību nostiprināšanu, saliedētību, valsts valodas zināšanu paaugstināšanu un iecietības veicināšanu.
Īstenojot projektu „Nacionālais integrācijas centrs” (NIC), jau 2014.gada sākumā tika uzsāktas latviešu valodas apmācības trešo valstu pilsoņiem, kas risinājās visā Latgalē. Ar 2014.gada novembri projekta ietvaros NIC turpinās nodrošināt latviešu valodas apmācības trešo valstu pilsoņiem Latgalē.
Projekta ietvaros paredzēts sniegt iespēju trešo valstu pilsoņiem apgūt latviešu valodu - apmācību kursā 120 h apjomā, iekļaujot apmācībās kultūras, tradīciju un vēsturiskos aspektus, tādējādi nodrošinot pilnvērtīgāku viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, jo trešo valstu pilsoņiem tiek piedāvāta iespēja latviešu valodu apgūt atbilstoši savam prasmju līmenim. Vairāk informācijas mājas lapā – integration.lv vai, zvanot uz bezmaksas tālruni 80004006 vai mob.tālrunis +37120007023.
Lai pieteiktu savu dalību apmācībām Latgalē, aicinām interesentus līdz 17.novembrim iesūtīt e-pieteikumu uz nic_latgale@inbox.lv vai pieteikties personīgi pa tālruni +37129473700.
Pieteikumā lūdzam norādīt savu vārdu, uzvārdu, pilsonību, laiku, cik ilgi atrodaties Latvijā un pašvaldību, kuras teritorijā šobrīd dzīvojat.
Apmācības notiks tanīs Latgales pašvaldībās, kuru teritorijās dzīvojošie trešo valstu pilsoņi būs izrādījuši vislielāko ieinteresētību.
Inga Drele
Projekta „Nacionālais integrācijas centrs”
reģionālā konsultante Rēzeknē