Nautrēnu mazpulcēni čakli piedalās dažādos projektos un aktivitātēs

Publicēts 16.05.2016
Nautrēnu mazpulcēni pēc apbalvošanas sporta spēlēs Zaļais starts Līvānos

2016. gadā Nautrēnu mazpulka mazpulcēni ir pieteikuši izstrādei 20 individuālos projektus. Šajā gadā ir ļoti daudz prioritāro projektu tēmu, kurās mazpulcēni izstrādā savu projektu un pēc tam ar šo darbu piedalās republikas konkursā.

Viena no konkursa tēmām ir “Audzēsim kartupeļus”. Lai īstenotu šo projektu, kartupeļu sēklu deva Priekuļu pētniecības institūts. No Nautrēnu mazpulka kartupeļus pētīs Sofija Sjakste, Sintija Gutāne un Viktors Drozdovs. Lai vairāk pievērstu uzmanību veselībai un lietotu dabiskas, ārstnieciskas tējas, norisinās konkurss “Veselīgais dārzs”. Nautrēnu mazpulka dalībniece Viktorija Lukšāne audzēs dažādu šķirņu piparmētras. Vēl viens no prioritātes projektiem, lai pievērstu uzmanību meža saudzēšanai un saglabāšanai, ir speciāli šim projektam izstrādātas “Meža burtnīcas” aizpildīšana. Šādu burtnīcu aizpildīs arī Rinalds Ludboržs. Latvijas Piensaimnieku Centrālā savienība sadarbībā ar piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā izsludināja konkursu “Piena produktu parāde – 2016”, kas ir gan konkurss, gan individuālais darbs. Šajā konkursā startē Agnese Ludborža un Sarma Rancāne, kuru vecāku zemnieku saimniecības nodarbojas ar piensaimniecību. Konkursa uzdevumi ir izvēlēties trīs piena produktus, kurus vislabprātāk lieto ģimenē, un no aprīļa līdz oktobrim ir jāveic uzskaite, cik daudz šo produktu izlieto ģimenē, jāsastāda ēdienu recepšu kalendārs, atspoguļot piena produktu izmantošanu ikdienā, un tas viss ir jāapkopo prezentācijā.

Daudzi mazpulcēni ir izvēlējušies izstrādāt individuālos projektus, bez piedalīšanās konkursos. Piemēram, Marika Skabe izgatavos dažādas rotaslietas, lai rudenī varētu parādīt savu veikumu un pārdot Latvijas mazpulku rudens foruma tirdziņā.

Nautrēnu mazpulcēni aktīvi darbojas arī ārpus projektu izstrādes. 24. aprīlī Jura dienas gadatirgū Rogovkā mazpulcēni palīdzēja izdalīt putru un tēju tirgus apmeklētājiem. 3. maijā Nautrēnu mazpulka divas komandas “Nautrēni” un “Rogovka” piedalījās republikas mēroga mazpulku sporta spēlēs “Zaļais starts” Līvānos. Vidējās grupas komanda “Nautrēni” piedalījās lielajā orientēšanās pārgājienā ar uzdevumiem, kur bija jākrāj punkti. Notika arī dažādas individuālās sacensības, kur 1. vietu disciplīnā “Veiklās rokas” ieguva Sandis Gutāns. Vēcākās grupas komanda “Rogovka” sīvā konkurencē izcīnīja 1. vietu kopvērtējumā. Komandas sastāvā bija Nautrēnu mazpulka mazpulcēni – Elvita Kotāne, Arnita Jurdža, Armands Ivulāns un Lauris Gorsāns. Sporta veidi, kuros vajadzēja piedalīties vecākajai grupai, bija dažādi, piemēram, virves vilkšana, telpu futbols, volejbols ar “melno” tīklu, kad volejbola tīkls bija aizklāts ar melu plēvi un spēles laikā nebija redzami pretinieki.

Priekšā vasara – mazpulcēnu darbīgākais laiks, kad notiek projektu un atskaišu izstrāde, semināri un lielā Latvijas mazpulku republikas nometne “Visu daru es ar prieku!” Voldemārpilī.

477. Nautrēnu mazpulka priekšsēdētāja Elvita Kotāne

  Nautrēnu mazpulka meitenes un vadītāja Jura dienas gadatirgū Rogovkā Viktors Drozdovs ar sēklas kartupeļiem  Magdalēna. Pa vasaru tiks izstrādāts projekts Audzēsim kartupeļus Sofija Sjakste izstrādā projektu Audzēsim kartupeļus Sintija Gutāne pētī kartupeļus un piedalās konkursā Audzēsim kartupeļus Viktorija Lukšāne audzē piparmētras un piedalās konkursā Veselīgais dārzs Sarma Rancāne piedalās konkursā Piena produktu parāde - 2016, jo vecāku  Z/S Dainas nodarbojas ar piensaimniecību

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0