Nautrēnu Romas katoļu baznīcā viesosies ērģelnieki no Krievijas

Publicēts 13.09.2018

14. un 15. septembrī Latvijā viesosies vieni no aktīvākajiem jaunās paaudzes koncertērģelniekiem Krievijā, sniedzot divus dažādus koncertus Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā Kārsavā (14. septembrī plkst. 18.00) un Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā Rogovkā (15. septembrī plkst. 18.00).

Dina Ikhina un Deniss Makhanovs ir N. Rimska–Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas ērģeļu klases (prof. Daniels Zaretskis) absolventi, starptautisko konkursu laureāti.

No 2014. gada mūziķi uzstājas duetā gan Krievijā, gan ārpus tās. Viņus vieno ne tikai mūzika, bet arī laulāto saites. Viņu repertuārā ir kompozīcijas, kas radītas speciāli ērģeļu duetiem, populārākās simfoniskās mūzikas orķestra pārlikumi ērģelēm četrrocīgi, kā arī īpaši šiem māksliniekiem rakstīti mūsdienu komponistu skaņdarbi.

Aktīvu koncertdzīvi ērģelnieki veiksmīgi apvieno ar pedagoģisko darbu. Deniss no 2012. gada ir ērģeļspēles pedagogs bērnu mūzikas skolā un Dina no 2017. gada ir ērģeļspēles un klavesīna spēles pasniedzēja konservatorijā. No 2015. Līdz 2017. gadam abi bija Kondopogas (Karēlija) Kultūras Pils solisti.

Abi mūziķi ir labdarības projekta Ērģeļmūzikas koncerti Pečorā idejas autori un organizatori. Tā ietvaros tiek vākti ziedojumi vēsturisko ērģeļu restaurēšanai Pečoru Sv. Pētera baznīcā Pleskavas apgabalā, par ko ērģelnieki ir bijuši nominēti dažādām balvām un 2016. gadā saņēmuši Pirmo sabiedrisko prēmiju Народное признание-2015 nominācijā “Iniciatīva”, kā arī bijuši Pleskavas apgabala Administrācijas Prēmijas laureāti.

Šī dueta mūziķi Latvijā jau ir uzstājušies un plāno koncertēt šeit arī turpmāk, kā arī ir akceptēti dalībai festivālā “Latgales ērģeļu dienas 2019″.

Nautrēnu RK baznīcā šis būs jau būs trešais ērģeļmūzikas koncerts un šoreiz īpašs ar to, ka tas būs ērģeļu 80. gadskārtas ieskandināšanas koncerts, jo 2019. gada 8. septembrī apritēs 80 gadu kopš iesvētītas draudzes ērģeles.

Būsiet laipni gaidīti, ieeja koncertā par ziedojumiem.

Andra Zubko-Melne

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0