Nautrēnu vidusskolā – pirmie jaunie autovadītāji

Publicēts 15.12.2014
Autovadīšanas kursi Nautrēnu vidusskolā

Nautrēnu vidusskolas 12. klases skolēni Sandris Turlajs un Ritvars Šķesters pie automašīnas stūres jūtas droši un pārliecinoši. Abi jaunieši ir pirmie, kuri šoruden nokārtoja B kategorijas autovadītāja apliecību, apgūstot autovadīšanas prasmes turpat skolā. Rēzeknes novada pašvaldība ar šo mācību gadu vidusskolēniem piedāvā iegūt “B” kategorijas autovadītāja apliecību un apmaksātas autovadīšanas apmācības paralēli mācību stundām skolās.

„Beidzot 11 .klasi ieguvām traktortehnikas vadīšanas apliecību un vasarā plānojām par autovadītāju apliecības iegūšanu. Dzirdējām, ka mūsu Rēzeknes novada pašvaldība ar jauno mācību gadu novada skolās plāno ieviest bez maksas apgūt autovadīšanas teorētiskās un praktiskās apmācības, tādēļ ar lielāko prieku gaidījām septembri, lai īstenotu izvirzīto mērķi. Par spīti ilgajai darba dienai pirmdienās un trešdienās un divkāršajai mācību darba slodzei, mēs bijām ļoti apmierināti ar teorētiskām un praktiskām apmācībām. Liels paldies autoskolai IK DISTANCEI, vadītāja Valda Kotāna vadībā. Pasniedzēji strādāja profesionāli un to pierādīja mūsu rezultāti. Viens no mums auto līdz šim nebija vispār vadījis – pirmo reizi pie stūres apsēdās 10. oktobrī un jau 25. novembrī ar pirmo piegājienu bija ieguvis autovadītāja apliecību,” – stāsta Sandris un Ritvars. Viņi novēl arī pārējiem skolasbiedriem veiksmīgi nokārtot eksāmenus, neapstāties pusceļā un novērtēt doto iespēju.”

Autovadītāja prasmes 2014. gadā apguva 22 Nautrēnu vidusskolas skolēni, kas paralēli ikdienas mācību darbam, apguva autovadītāju teorētiskās un praktiskās zināšanas un iemaņas, pirmās palīdzības pamatzināšanas un veiksmīgi ir saņēmuši pirmās autovadītāja apliecības. “Mēs, Nautrēnu vidusskolas kolektīvs, esam gandarīti, ka Rēzeknes novada pašvaldība realizēja projektu – Bezmaksas „B” kategorijas autovadītāju teorētiskās un praktiskās apmācības, kā arī autovadītāja apliecības iegūšanu Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolās,”” – saka Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Žogota. Skola, sadarbībā ar IK DISTANCE / vad. Valdis Kotāns/, nodrošināja materiāli tehnisko bāzi, mācību un izdales materiālus. Vidusskolā ir iekārtota mājīga auto klase, kurā ir projektors, dators, galdi, krēsli, magnētiskā tāfele, interneta pieslēgums, ceļa zīmju maketi, luksofora modelis.

Kā informē Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieks Vilis Deksnis, šobrīd autovadīšanu ar pašvaldības finansiālu atbalstu paralēli mācībām skolā, ir iespēja apgūt 106 Rēzeknes novada jauniešiem. Apmācības notiek vidusskolās ar teorētiskā kursu apguvi un pirmās palīdzības sniegšanas kursu. Praktiskai apmācībai tiek apmaksātas 21 mācību stundas, lai gan noteikumi paredz 14 stundu minimālo praktiskās braukšanas apguvi. Novads arī apmaksā visiem 106 skolēniem medicīniskās izziņas, pašiem jāsedz vien CSDD maksājumi, kas saistīti ar braukšanas atļauju, eksāmeniem un pašu vadītāja apliecību. Visiem novadā dzīvojošajiem skolēniem, kuri ir no daudzbērnu, maznodrošinātajām un trūcīgajām ģimenēm tiek segti arī šie izdevumi. Novada pašvaldībai šāda iniciatīva izmaksāja aptuveni 40 tūkstošus eiro, taču ir gandarījums, ka jaunieši un viņu vecāki šo iespēju novērtē pozitīvi.

“Nautrēnu vidusskola kā vidējās izglītības mācību iestāde vienmēr ir domājusi, kā paplašināt un pilnveidot izglītojamo zināšanu un prasmju līmeni. Jau vairākus desmitus gadu paralēli mācību darbam tepat skolā dod iespēju vidusskolēniem bez maksas apgūt traktortehnikas vadīšanas prasmes un pēdējos divos gados autovadīšanas apmācības par maksu. Jau arī tas bija liels finansiāls atvieglojums lauku skolēnu vecākiem un skolēniem, jo nokļūšana Rēzeknē prasīja gan līdzekļus, gan laiku. No visas sirds, mēs Nautrēnu vidusskolas vecāki, pateicamies Rēzeknes novada pašvaldībai par dāvāto iespēju vidusskolēniem iegūt “B” kategorijas autovadītāja apliecību un apmaksātas autovadīšanas apmācības paralēli mācību stundām skolās, “ – uzsver Valentīna Turlaja.

Anna Rancāne

Foto – no Nautrēnu vidusskolas arhīva

Topošie autovadītāji ar savu pasniedzēju Valdi KotānuRitvars Šķesters ar jauniegūto apliecībuSandris Turlajs ar panākumiem ir gandarīts

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0