„Ne asakas!” jeb strūžāniešu Lielā Cope

Publicēts 25.08.2017

Vasaras un ziemas makšķerēšanas sacensības ir kļuvušas par labu tradīciju pagastā jau vairāku gadu garumā. Vietējie makšķernieki – entuziasti ļoti labprāt piedalās sacensībās, tādā veidā popularizējot makšķerēšanu gan kā aktīvu un veselīgu atpūtu brīvā dabā, gan kā sanākšanu un jauku kopābūšanu domubiedru pulciņā. Šoreiz pēc lielā loma sacensību dalībnieki devās uz Aiviekstes upi.

19. augusta ļoti agrā rīta stundā 21 Strūžānu pagasta makšķernieks sēdās autobusā, lai dotos ceļā uz Aiviekstes upi. No kopējā makšķernieku skaita pieci bija bērni, kuri piedalījās sacensībās savā vecuma grupā, un arī viņu lomi tika vērtēti atsevišķi. Visus mazos makšķerniekus pieskatīja vai nu vecāki vai cita atbildīgā persona.

Pēc nolikuma sacensības norisinājās 5 stundas vienā kārtā, tāpēc dalībnieki varēja izmēģināt pat vairākas vietas upes krastos un beidzot atrast to, kurā copē vislabāk.

Katra makšķernieka sazvejotais loms tika svērts uz elektroniskajiem svariem, tātad ar precizitāti līdz 1 gramam. Bez Aiviekstes zivtiņām nepalika neviens makšķernieks. Kādam loms sanāca lielāks, kādam mazāks, taču galvenais bija paša makšķerēšanas procesa izbaudīšana.

Bērnu grupā 1. vietu „samakšķerēja” Valentīns Žuks (0,860 kg), 2.vietu – Kārlis Kalnejs (0,725 kg) un 3.vietu – Vitālijs Žuks (0,598 kg). Uzvarētāji saņēma diplomus un balvas (telefona austiņas). Arī pārējiem diviem bērniem tika pasniegtas nelielas veicināšanas balvas par uzcītību un pacietību.

Pieaugušo kategorijā 1. vietu izcīnīja Jānis Višs ( 3,422 kg), 2. vietu – Jānis Bautris (2,154 kg) un 3. vietu – Grigorijs Kaļiņins (1,841 kg). Visi uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem un balvām. Jānis Višs saņēma balvu arī par lielāko nozvejoto zivi (0,737 kg).

Veicināšanas balvu kā vienīgā daiļā dzimuma pārstāve – makšķerniece saņēma Inita Konošonoka,  kuras loms svēra 1,100 kg. Nelielas piemiņas balvas tika pasniegtas vēl citās nominācijās (mazākais loms, vecākais makšķernieks, atbilstošākais tērps utt.)

Sacensību noslēgumā visi dalībnieki cienājās ar gardu zivju zupu, kas tika vārīta turpat Aiviekstes upes krastā, kamēr makšķernieki copēja savus lomus.

Liels un sirsnīgs paldies visiem makšķerniekiem, kuri piedalījās sacensībās – Initai Konošonokai, Valdim Jakuškinam, Jānim Višam, Ralfam Višam, Armandam Žurovskim, Aivaram Laganovskim, Aleksandram Gruznovam, Edgaram Buravcovam, Romānam Gruznovam, Ināram Omulim, Grigorijam Kalininam, Jānim Bautrim, Artim Gorodničijam, Jānim Gorodničijam, Raivim Razgalim, Kristapam Groznijam, Emīlam Kapacim, Valentīnam Žukam, Vitālijam Žukam, Raivim Bazulim un Kārlim Kalnejam.

Paldies Stružānu pagasta pārvaldei par materiālo atbalstu un transportu. Īpaša pateicība mūsu šoferītim Anatolijam Kamkovskim par šiko braucienu!

Makšķernieki devās mājup gan ar labu lomu, gan labu noskaņojumu un solījumu satikties ziemas zemledus makšķerēšanas sacensībās, cerībā uz salu un biezu ledus kārtu ezeros!

Leokādija Razgale,
Strūžānu KN vadītāja

Autores foto

IMG_8219IMG_8222 IMG_8228 IMG_8229IMG_8223 IMG_8232 IMG_8233 IMG_8237 IMG_8240

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0