No Latgales brūnā zelta

Publicēts 21.11.2019

Ir noslēdzies radošo darbnīcu cikls “No Latgales brūnā zelta”, kas tika veltīts Latvijas Valsts 101. gadadienai. Nodarbības norisinājās Nautrēnu radošo darbnīcu pulciņa ietvaros Nautrēnu pagastā.

Strādājot ar mālu, tika izgatavoti vēja zvani, bļodas, vāzes, dažādi svečturi un dekori. Šāda veida darbošanās dod iespēju relaksēties, izmīcīt ārā emocijas, kas sakrājušās pa dienu un kopīga darbošanās sniedz vienotības sajūtu, kas tik ļoti mums ir nepieciešama gan ģimeniskā, gan valstiskā līmenī.

Nodarbības pulcināja krietnu pulku dalībnieku, un katru nākamo reizi tas palika arvien lielāks un lielāks, līdz noslēgumā visi darboties gribētāji vairs nevarēja satilpt J. Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles telpās, tāpēc pārcēlāmies uz Nautrēnu sporta halli – KN. Pastrādāt ar mālu brauca arī kaimiņu novadu iedzīvotāji un Latvijas radio Latgales studijas žurnālisti.

Radošo darbnīcu cikls noslēdzās ar “Radošo dienu “Podniekos”” pie nodarbību vadītājas Maijas Gailumas. Tika kurināts ceplis ar nodarbībās izgatavotajiem darbiem, pastrādāts ar mālu, iekurts Svētku ugunskurs un vārīta zupa. Vienoties kopīgās latviskās dziesmās aicināja Jeļena Cvetkova. Interesi par šo “Radošo dienu” izrādīja arī Latgales reģionālā televīzija, kuras žurnāliste ne tikai paskatījās un parunājās par notiekošo, bet arī aktīvi iesaistījās māla veidošanā. Neviens nespēja pretoties māla vilinājumam!

Radošo darbnīcu ciklā izgatavotie darbi ir skatāmi izstādē “Nautrēniešu darbi” Nautrēnu sporta hallē – KN  izstāžu zālē. Valsts svētkiem veltītajā izstādē ir apskatāmi arī Jauniešu centra dalībnieku darbi “Zieds Latvijai” un J. Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles audzēkņu darbi. Mākslas skolā šogad bērni mācās datorgrafiku, kuru pasniedz Jolanta Trimalniece. Izstādē ir apskatāmi arī bērnu veidoti datorgrafikas darbi – ainavas un latviešu ornamenti.

Liels paldies visiem radošo darbnīcu cikla dalībniekiem par atsaucību un aktivitāti, ciemiņiem, kas par šo darbošanos pastāstīja visai Latvijai un darbnīcu vadītājai Maijai Gailumai, kas neatteica ar padomu, ar savas rokas pielikšanu māla veidošanā un radošās dzirksts iedegšanu ikvienā!

Tagad Radošo darbnīcu pulciņš sāks gatavoties Ziemassvētkiem. 26.11.2019 plkst. 18:30 J. Soikāna Ludzas mākslas skolas telpās tiks izgatavoti Adventes vainagi un 03.12.2019 tajā pašā laikā un vietā varēs izgatavot dāvanu kastītes, apsveikumu kartiņas un kolāžas no garšvielām. Gaidīsim uz kopīgu radošu darbošanos un Ziemassvētku sajūtas radīšanu ikvienu darboties gribētāju!

Teksts: Nautrēnu sporta halles – KN vadītāja Inga Vigule
Foto: Inga Vigule, Dina Sjomkāne

dav dav dav rd8 rd10 rd11

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0