Nometne Nautrēnu vidusskolā „Karavīra ceļš”

Izglītība

Pirms Valsts 99. dzimšanas dienas, patriotiskā gaisotnē Rogovkā Nautrēnu vidusskolā notika jauniešu nometne “Karavīra ceļš”. Nometne notika Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursa “Par jaunatnes nometņu un neformālo apmācību projektiem 2017. gadā” ietvaros.
Triju dienu nometnē piedalījās 25 jaunieši vecumā no 12 līdz 15 gadiem no Bērzgales pamatskolas un Nautrēnu vidusskolas. Nodarbības topogrāfijā, ierindas mācībā, novada vēsturē, militārajā mācībā, sportā bija interesantas un aizraujošas. Jaunieši iepazinās ar orientēšanās un tūrisma pamatiem, kā arī katru vakaru izpildīja kolektīva saliedēšanas uzdevumus.
Nometnes pirmā diena aizritēja ļoti ātri, viss sākās ar iekārtošanos un sadalīšanos nodaļās. Katra nodaļa devās uz jauno karavīru nodarbībām. Nodarbība skolas muzejā vedināja uz dzimto vietu izzināšanu. Nakts pārgājienā bija daudz pārsteigumu un kāpšanas torņos. Otrā diena sākās ar rīta rosmi, kurā visi piedalījās ar lielāko prieku, šajā dienā bija praktiskās nodarbības. Paši kurinājām ugunskuru, veicām tūrisma un orientēšanas trases, vakarā visi kopā devāmies lāpu gājienā, dziesmām skanot, uz Brāļu kapiem. Pie mums ieradās skolotājs Ivars mācīt patriotiskās dziesmas. Trešajā diena braucām mācību ekskursijā uz Latvijas – Krievijas robežu Grebņevā. Robežsargi iepazīstināja ar Grebņevas robežkontroles punktu un Grebņevas robežjoslas zonu. Varējām redzēt jaunos robežžogus, pētīt robežsargu darbu. Pēc robežsargu tehnikas apskates devāmies uz praktiskajām nodarbībām ar šaušanas, uzbrukuma, aizstāvēšanās elementiem. Labākais jaunais karavīrs bija Valters Viesturs Kačkāns. Atbraucot atpakaļ uz Rogovku, notika nometnes noslēgums, kur visi dalījās savos iespaidos par nometni. Prieks bija šīs dienas pavadīt kopā ar jauniešiem, kuriem tuva valsts vēsture, ģeogrāfija, aizsardzība.
Šobrīd, kad Latvijas valdība un Aizsardzības ministrija ir paziņojusi par jaunsargu skaita strauju palielināšanu, tāpēc ir nepieciešams katram uz vietas veicināt bērnu interesi par šo kustību. Ir jāpilnveido bērnu un jauniešu pilsoniskā apziņa un jāaktualizē patriotiskās vērtības mūsdienu sabiedrībā. Nometnē aktivitātes veicināja patriotismu - skolēnu piederību dzimtajam novadam, Latgalei un Latvijas valstij. Bērni un jaunieši tika iesaistīti aktivitātēs, kurās mācīja Tēvzemes aizsardzību un drošības sajūtu. Nometne norisinājās veiksmīgi un jaunieši bija ļoti ieinteresēti un atsaucīgi. Paldies Rēzeknes novada Izglītības pārvaldei par atbalstu. Šādas nometnes jāorganizē regulāri – gadā vismaz divas reizes. Nautrēnu vidusskolas varētu būt bāzes vieta.
Nautrēnu vidusskolas 11. klases skolniece Alise Sjakste,
nometnes koordinatore
IMG_9428 IMG-20171113-WA0001 IMG-20171113-WA0002 IMG-20171113-WA0004 IMG-20171113-WA0006