Nometne „Profesiju kaleidoskops” Jaunstrūžānu pamatskolā

Publicēts 23.08.2018

No 6.-10. augustam Jaunstrūžānu pamatskolā notika nometne „Profesiju kaleidoskops”. Tajā piedalījās 19 jaunieši gan no Stružānu pagasta, gan no Rēzeknes. Šīs nometnes laikā jaunieši piedalījās daudzveidīgās aktivitātēs, iepazinās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, darbojās praktiski.

Pirmdien nometnes dalībnieki savstarpēji iepazinās cits ar citu. Ierakstot savus vārdus, papildināja leģendāro nometņu karogu, aizpildot darba lapas, pārbaudīja savu profesiju nosaukumu krājumu. Lektores Velgas Krukovskas vadībā jaunieši iepazinās ar Modes dizainera profesiju, ikvienam no viņiem bija iespēja izviedot savu oriģinālo tērpu, kuru pēc tam demonstrēja īpašajā modes skatē. Pirmās dienas noslēgumā bija jautras aktivitātes pie ezera.

Nākamajā dienā visi devās uz Rēzekni, kur apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD). Ugunsdzēsējs Edgars Teilāns izsmeļoši pastāstīja un parādīja jauniešiem to, kā un kur VUGD darbinieki strādā, ieskicēja šīs profesijas specifiku un nozīmīgumu. Jaunieši varēja apskatīt ugunsdzēsēju, glābēju mašīnas, to aprīkojumu, īpaša interese bija par jaunajām, nesen iegādātajām mašīnām. Pēc aktīvās atpūtas pauzes pie Kovšu ezera, jaunieši devās uz granulu ražotnes uzņēmumu „New Fuels”, kur Ērika Sedola pastāstīja par tā darbības sfērām un ražotni. Ekskursijas vadītājs Elmārs Sondors jauniešus iepazīstināja ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kas šobrīd strādā uzņēmumā, deva iespēju redzēt granulu ražošanas procesu, tehniku, kas atvieglo darba procesu.

Trešdien, pateicoties ģimenes ārstei Inārai Olševskai, nometnes dalībnieki iepazina svarīgo ārsta profesiju, interesenti varēja pārbaudīt skābekļa, cukura līmeni asinīs, uzdot jautājumus par zobārstniecību. Dekteros jauniešus viesmīlīgi uzņēma Ērika Bozoviča, kura demonstrēja teātra sporta metodes un iepazīstināja ar pārdevēja profesiju. Savukārt „Apkalnmājās” bērni varēja vairāk uzzināt par amatniecību, tūrismu un darba iespējām šajā nozarē, katrs nometnes dalībnieks izveidoja arī savu atslēgu piekariņu. Trešās dienas izskaņā bija iespēja doties uz fermu SIA ”Sprūževa M”, kurā ir vairāk kā 800 slaucamās govis, un apskatīt daudzveidīgo lauksaimniecības tehniku, kuru izrādīja SIA „Sprūževa M” mehāniķis Saīds Kupruks.

Nākamajās divās dienās bija daudz atraktīvu aktivitāšu, tika organizēts pārgājiens, kura laikā bija jāveic dažādas sarežģītības uzdevumi, īpaši interesants bija arborista Gunta Peļņas pārbaudījums ar kāpšanu pa plastmasas kastēm. Nometnes dalībniekiem bija jāiejūtas arī makšķernieku lomā, jo no pieejamajiem materiāliem bija jāsameistaro katram sava makšķere un jāsacenšas, kurš noķers lielāko zivi. Neizpalika arī zupas vārīšana un ēšana. Noslēgumā labākie kāpēji un lielāko lomu īpašnieki saņēma piemiņas balvas.

Noslēdzot nometni, jaunieši noskaidroja sev piemērotāko profesiju, pierakstīja vairākas atziņas un komentārus par nometni: „Nometnes laikā es labāk iepazinu savus draugus” (Ilvars), „Man ļoti patika pārgājiena diena!” (Terēze) „Man patika taisīt atslēgu piekariņu.” (Elvita), „2018. gada labākā nometne!” (Kārlis), „Man patika pie ugunsdzēsējiem, nākamgad arī iešu uz nometni, jo tur ir interesanti.” (Emīls).

Sakām paldies Rēzeknes novada pašvaldībai un Stružānu pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu, paldies visiem lektoriem un radošo darbnīcu vadītājiem, organizācijām, pateicamies skolas pavārītei Inārai Elksnei par garšīgajām pusdienām. Paldies šoferim Anatolijam Kamkovskim par izvizināšanu. Paldies skolotājām Elitai Kuprukai, Sintijai Kāpostei un Līgai Augstkalnei par foršāko nometni!

 

Valērija Makejeva, nometnes „Profesiju kaleidoskops” dalībniece

1 IMG_4060 IMG_4120 IMG_4252 IMG_4329 IMG_4436 IMG_4470 IMG_4503 IMG_4563 IMG_4599 IMG_4746 IMG_4898 IMG_5005 WhatsApp Image 2018-08-06 at 16.21.25

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0