Nometnes Jaunstrūžānu pamatskolā

Publicēts 25.08.2016

Biedrība Interešu apvienība „Jaustra” šajā vasarā Stružānu pagastā organizēja divas dienas nometnes bērniem un jauniešiem.

Laika posmā no 25. jūlija līdz 29. jūlijam Jaunstrūžānu pamatskolā notika dienas nometne „5. ELEMENTS”, kurā piedalījās 25 skolēni vecumā no 10 līdz 13 gadiem. Maznodrošināto ģimeņu bērniem nometni finansēja fonds “ABLV Charitable Foundation”, ar kuru biedrība veiksmīgi sadarbojas jau otro gadu, pārējiem uzturēšanos nometnē apmaksāja vecāki.

Nometnē pavadītā nedēļa bērniem bija kā piedzīvojums, kurā varēja gan mācīties, gan darboties, gan sadarboties. Katra diena un tajā paredzētās aktivitātes, radošās darbnīcas bija saistītas ar kādu stihiju.

Pirmdien pievērsāmies stihijai GAISS, mastā tika uzvilkts nometnes karogs, bērni veica eksperimentus ar gaisu, veidoja lidojošus taureņus, spēlēja jautrās stafetes, tika pasniegtas arī ABLV sarūpētās dāvanas – ērtas un parocīgas mugursomas, kas bija kā nometnes „5.ELEMENTS” dalībnieku atpazīšanas zīme.

Otrdienas stihija – ZEME, tāpēc visi devāmies uz Pētera Gailuma keramikas darbnīcu, kur pēc stāstījuma un paraugdemonstrējumiem arī paši varējām darboties ar mālu, katrs veidojot savu bļodiņu. Pēcpusdienā notika jautras orientēšanās sacensības, kur 4 komandas, veicot dažādus uzdevumus, krāja punktus, lai saņemtu balvas.

Trešajā nometnes dienā valdošā stihija – UGUNS, tika veikti uzdevumi, lai parādītu uguns spēku, labos un sliktos darbus, komandu uzdevums bija iekurināt ugunskuru, no dažādiem materiāliem veidot oriģinālāko saulīti, savukārt dienas otrajā pusē devāmies pārgājienā, kura laikā bija jāpārvar dažādi šķēršļi, jāparāda drosme un spēks, jāmeklē norādes.

Ceturtdien veldzējāmies stihijā ŪDENS, jo visi devāmies uz atpūtas kompleksu „Pērtnieki”, kur paguvām gan peldēties, gan uzpūst lielus gaisa burbuļus, gan izskrieties, spēlējot dažādas spēles.

Piecu dienu laikā nometnes dalībniekiem bija jānoskaidro, kas ir 5. elements un kāda ir tā loma un saistība ar vidi mums apkārt. Kā izrādījās – 5. elements ir CILVĒKS, kura varā ietekmēt visu apkārt notiekošo. Tāpēc piektdiena tika veltīta CILVĒKAM, komandas veidoja cilvēka tēlu, ietērpjot to un izdomājot šī cilvēka dzīvesstāstu, vārdu, profesiju. Grupas prezentēja savu darbu un izvērtēja nometnē pavadīto laiku. Nometnes noslēgumā, pēc radošās darbošanās un sertifikātu saņemšanas, bija jautra diskotēka.

Savukārt no 8.līdz 12. augustam, pateicoties Rēzeknes novada finansiālajam atbalstam, Jaunstrūžānu pamatskolā uz dienas nometni „KSV2” (krāsaini sapņi vasaras visū) pulcējās 12 jaunieši (14-17 g.).

Ikdienas rutīnā gan pieaugušajiem, gan bērniem pietrūkst laika sapņiem, pasaule kļūst vienveidīga un pelēcīga, tāpēc nometnē „KSV2” kopā ar jauniešiem devāmies krāsaino sapņu ekspedīcijā, kur katra diena ieguva savu nokrāsu un tai atbilstošās aktivitātes un radošo darbošanos.

Savus iespaidus stāsta nometnes dalībnieki Diāna un Iļja:

„Vasaras nometnes sniedz brīnišķīgu iespēju pavadīt laiku ar draugiem, uzzināt kaut ko interesantu, gūt jaunas idejas. Varu droši teikt, ka nometne izdevās! Bija interesanti un pavisam negaidīti momenti.

Pirmajā dienā mēs veidojām nometnes karogu, spēlējām spēles, skatījāmies uz pasauli caur dzeltenajām, pašu darinātajām brillēm un piedalījāmies dažādās aktivitātēs. Līga Leitāne vadīja dekupāžas radošo darbnīcu. Bet visvairāk no šīs dienas palika atmiņā pankūkas. Mēs dalījāmies komandās un cepām garšīgas pankūkas, tā bija īpaša un ļoti garšīga pēcpusdiena.

Otrdien, sadarbojoties ar Jaunstrūžānu pamatskolas absolventi Ilzi Vasiļjevu, mēs taisījām rokassprādzes, kaut arī tas padevās grūti, bet bija interesanti apgūt kaut ko jaunu, un gala rezultāts iepriecināja ikvienu. Otrajā nometnes dienā dominēja enerģiskā sarkanā krāsa, tāpēc mēs daudz sportojām – lecām, skrējām, rāpojām, darījām visu, lai uzvarētu. Īpaši jautri bija iejusties tēlu lomā un komandās iestudēt pasaku „Sarkangalvīte un vilks”

Trešdiena bija zaļās krāsas varā, un mēs pētījām, iepazinām daudzas ar dabu saistītas tēmas. Šajā dienā mēs visi devāmies ekskursijā, apmeklējām Latvijas finiera uzņēmumu „Verems”, Franča Trasuna muzeju „Kolnasāta” un iepazināmies ar klūgu meistara Aleksandra Doroščonoka darbiem, arī paši izmēģinājām kaut ko uzpīt no klūdziņām. Man visvairāk patika uzņēmumā „Verems”, jo tur bija iespēja klātienē redzēt, kā top finieris. Tas bija aizraujoši.

Ceturtā diena mums visiem laikam visvairāk paliks atmiņā. Šīs dienas krāsa bija zila, tāpēc no rīta veidojām plostu, kuru vēlāk, vakarā, Strūžānu ezerā izmēģinājām. Pēcpusdienā mēs devāmies pārgājienā uz Pujatu ezeru, pa ceļam veicām dažādus uzdevumus – meklējām apraktos dārgumus, vācām sausu malku, rāpojām pa tuneli. Kad nonācām galapunktā, mums paziņoja, ka jāatgriežas, jo transports, kas veda mūsu teltis, bija salūzis. Neticami, bet tas bija jau iepriekš izplānots un izrādījās, ka nakšņosim skolā. Vakarā mēs gājām pie ezera, kur kopā vārījām ļoti garšīgu zupu. Pēc sātīgajām vakariņām skolā mūs sagaidīja diskotēka un negulēta nakts.

Piektdien no rīta modāmies pavisam miegaini (jo bija gulētas tikai dažas stundas), veicām rīta rosmi un skrējienu ap skolu, dalījāmies iespaidos un sapņos par vasaru un nākotni. Kaut arī laiks nepriecēja, šī nometne bija interesantākais, kas noticis šajā vasarā. Paldies skolotājām par izdevušos nometni!”

„Nometne „KSV2” bija piedzīvojumiem pilna nedēļa. Tas bija ļoti jautri un labi pavadīts laiks kopā ar draugiem. Man ļoti patika pārgājiens, organizatoru viltīgās stratēģijas, izklaides pie ezera un palikšana skolā pa nakti. Kas var būt labāks par šo? Kopumā daudz spilgtu emociju, paldies organizatorēm!”

Arī mēs, skolotājas, nometnē „KSV2” kopā ar jauniešiem izdzīvojām krāsainus sapņus vasaras vidū, jo sapņo ikviens cilvēks, katram šie sapņi atšķiras, bet tie vienmēr rada pozitīvas emocijas.

Paldies par ieguldīto darbu nometņu organizēšanā skolotājām Elitai Kuprukai, Jekaterinai Marmiļovai, Sintijai Kāpostei, paldies radošo darbnīcu vadītājām Ilzei Vasiļjevai un Līgai Leitānei, paldies par sadarbību Jaunstrūžānu pamatskolas direktoram Ivaram Igaunim, Stružānu pagasta pārvaldei un šoferim Anatolijam Kamkovskim, muzejam „Kolnasāta”, keramiķim Pēterim Gailumam, meistaram Aleksandram Doroščonokam, SIA „Verems” galvenajam tehnologam Rolandam Piļkam, īpašs paldies uzņēmumam IK „Daumants” par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, sirsnīgs paldies finansiālajiem atbalstītājiem “ABLV Charitable Foundation” un Rēzeknes novada pašvaldībai!

Paldies bērniem un jauniešiem par smaidiem, aktivitāti, pozitīvām emocijām, kas piedzīvotas šīs vasaras nometņu laikā!

Līga Augstkalne,
biedrības interešu apvienības „Jaustra” valdes priekšsēdētāja

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0