Norvēģijas „Lauvu klubs” maltēnietim Iljam dāvina īpaši pielāgotu velosipēdu

Publicēts 17.10.2014

Pasaulslavenais brazīliešu rakstnieks Paulu Koelju ir teicis: „Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu.” 15. oktobra pēcpusdienā šī teiciena patiesums pierādījās vistiešākajā veidā.

Maltas vidusskolas 12. klases skolnieks Ilja Orlovs, kuram kopš dzimšanas ir kustību traucējumi, jau kādu laiku sapņoja par jaunu, īpaši pielāgotu velosipēdu ar trim riteņiem. Aktīvajam un mūzikas jomā apdāvinātajam jaunietim šis velosipēds ir ārkārtīgi nepieciešams, jo dod patstāvīgas mobilitātes iespējas gan apmeklējot skolu, gan interešu izglītības nodarbības. Vecāku pūles atrast un iegādāties šādu velosipēdu nevainagojās ar panākumiem, tāpēc informācija tika nosūtīta tālāk. Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde Orlovu ģimenes lūgumu nosūtīja arī saviem sadarbības partneriem Norvēģijas Lauvu klubam ( „Lions Club Ullensaker Klofta”). Un notika brīnums: nepagāja pat mēnesis, kad Iļja no kluba biedriem Jana Ronninga (Jan Ronning) un Jana Bakkes (Jan Bakke) rokām saņēma savu sapņu velosipēdu.

Prieks un pateicība par saņemto dāvanu staroja no jaunieša acīm. „Paldies” Ilja izteica dziesmā un pastāstīja, ka līdz šim aptuveni simts metrus attālais gājiens līdz skolai viņam aizņēmis 40 minūtes, taču ar velosipēdu līdz skolai varēs nokļūt 10 minūtēs. Turklāt, tas atvieglos ildienu arī puiša vecākiem, kuri līdz šim ik rītu veda dēlu uz skolu.

Kārtējo reizi apliecinājās tas, ka katrs ziedojums, katra vēlme palīdzēt sniedz milzīgu gandarījumu gan saņēmējam, gan dāvinātājam un līdzcilvēku labestība, atsaucība un sirds siltums ir neizsmeļams avots. „Lion Club International” atbalsts ģimenēm Rēzeknes novadā, padarot gaišāku un vieglāku to ikdienu, ir neatsverams un būtisks, tāpēc vietējās sabiedrības vārdā izsakām pateicību mūsu labdariem.

Elita Opincāne
Rēzeknes novada pašvaldības izglītības darba speciāliste

Foto: Madara Ļaksa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0