Noslēdzies skolēnu eseju konkurss “Atklāta vēstule smēķētājam”

31.05.2017

Izglītība

Sagaidot 31. maiju, Vispasaules dienu bez tabakas, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde rīkoja skolēnu eseju konkursu “Atklāta vēstule smēķētājam”. Konkursam tika iesūtītas astoņas vēstules no Nautrēnu vidusskolas struktūrvienības Bērzgales pamatskola un Viļānu vidusskolas. Skolēni vēstulēs aicināja smēķētājus neuzsākt vai atmest šo kaitīgo ieradumu, jo tādējādi tiek bojāta sava un apkārtējo līdzcilvēku veselība. Tā vietā jaunieši aicina vairāk domāt par veselīgu dzīvesveidu un pievērsties sportam.
Visi konkursa dalībnieki saņēma Rēzeknes novada pašvaldības sarūpētās balvas un Pateicības rakstus.  Par labāko eseju tika atzīta Nautrēnu vidusskolas struktūrvienības Bērzgales pamatskolas 7. klases skolnieka Ralfa Kopela vēstule “Beidz pīpēt!”, kuru publicējam.
Sveiks, pīpmani!
Gribēju ar Tevi parunāt par visai nepatīkamu tematu „Kāpēc Tu pīpē?”. Smēķēšana taču kaitē gan Tavai, gan apkārtējo cilvēku veselībai. Varu pateikt atklāti, ka citiem nepatīk Tavi dzeltenie zobi. Protams, Tev pašam arī.
Smēķēšana neko nedod, tikai sabojā Tavu un apkārtējo veselību. Tā ietekmē arī Tavu ķermeni.
Apdomājies, cik naudas izmaksā pīpēšana gadā! Tie noteikti ir simti, pat varbūt tūkstoši. Es uzskatu, ka smēķēšana ir tas pats, ka Tu maksā naudu par savu nāvi. Ja Tu pārtrauktu smēķēt, Tu nebojātu nedz savu, nedz citu veselību un ietaupītu naudu.
Pīpējot atklāti, Tu rādi apkārtējiem sliktu piemēru. It īpaši tas atstāj sliktu iespaidu uz bērniem.
Saprotu, ka smēķēšanu atmest nav viegli, bet tas nav neiespējami. Atceries teicienu: „Kas neriskē, tas nevinnē!”. Lai atmestu smēķēšanu, protams, ir jābūt gribasspēkam. Bet, ja Tev ir gribasspēks (es tā ceru), tad nav ko zaudēt un ir jāmēģina tikt vaļā no šī kaitīgā ieraduma.
Cerams, ka Tu to izdarīsi!
Ar cieņu, Ralfs Kopels