Noslēgušās neformālās apmācības “Kļūsti par uzņēmēju 4”

21.07.2020

Jauniešiem

No 14. – 16. jūlijam pie Ismeru-Žogotu ezera Lūznavas pagastā notika neformālās apmācības Rēzeknes novada jauniešiem ‘’Esi uzņēmējs 4’’. Apmācībās piedalījās 19 jaunieši vecumā no 16 līdz 20 gadiem.
Pirmajā dienā nometnes dalībnieki iepazinās savā starpā, piedaloties interaktīvās  aktivitātēs. Tās ne tikai ļāva jauniešiem saliedēties kā vienai, draudzīgai komandai, bet arī pārbaudīja viņu zināšanas par uzņēmējdarbību. Pēcpusdienā jauniešiem bija iespēja iepazīt ideju ģenerēšanas procesus – kā risināt ikdienas problēmas caur uzņēmējdarbību, kā esošie uzņēmumi ģenerē idejas, kā arī iemēģināt savu roku jaunu produktu izveidē, balstoties uz "problēmām", kuras viņi saskatīja savā ikdienā.
Otrajā dienā jaunieši tika iepazīstināti ar produktu un pakalpojumu izveides pamatprincipiem. Tika veicinātas vairākas diskusijas par uzņēmējdarbības pieņēmumiem, kā arī galvenās lietas, ko vajadzētu zināt katram uzņēmējam, veidojot jaunu produktu vai pakalpojumu.
Rīta otrajā pusē jaunieši veidoja savas darba komandas un ķērās pie "uzdevuma X". Šīs aktivitātes laikā dalībnieki iejutās uzņēmējdarbības konsultantu lomā; viņi izlozēja kādu no Rēzeknes pilsētas un novada uzņēmējiem, kuriem dienas laikā veidoja jaunus produktus vai pakalpojumus, tādējādi iegūstot jaunas prasmes un zināšanas komandas darbā, inovācijā, stratēģiskajā plānošanā un pārdošanā.
Pēcpusdienā neformālo apmācību ietvaros tika piedāvāta batikošanas meistarklase, lai jaunieši atpūstos no darba procesa un caur kreativitāti izveidot paši sev suvenīru kā  atmiņu par apmācībām.
Pārsteigums jauniešiem bija tas, ka vakarā uz prezentācijām pievienojās arī uzņēmumu pārstāvji – Dainis Kļaviņš (DKRobotics), Aldis Meirāns no Atpūtas bāzes Ismeru ezera krastā, Mārtiņš Pundurs (Adornments) un Igors Isupovs, pārstāvot T/C Sjuzanna. Viņi uzklausīja jauniešu padomus uzņēmumu attīstībai un dalījās ar savu pieredzi, atbildot uz visiem jautājumiem.
Ar savu veiksmes stāstu dalījās arī Instagram blogeris Ainārs Olūtnieks (@dailypurrr), stāstot par to, kā izveidoja savu kontu sociālajos tīklos, kādas ir iespējas pelnīt šajā pavisam jaunajā sfērā un kā sasniedza 651 tūkstoti sekotāju tik īsā laikā.
Šī vakara daļa atstāja vislielāko iespaidu uz jauniešiem, neformālas sarunas gan ar uzņēmējiem, gan savā starpā turpinājās arī pēc pasākuma.
Noslēdzošā diena sākās ar komandu aktivitātēm, kas attīstīja stratēģisko domāšanu, komandu darbu un citas prasmes, kas piemīt veiksmīgiem uzņēmējiem, kā arī sporta aktivitātēm pļavā, kas uzlādēja jauniešus pēdējam nometnes cēlienam.
Šī diena bija veltīta mārketingam, kur jauniešiem bija iespēja uzzināt vairāk par "Mārketinga 1 2 3", jeb kā veiksmīgi veidot mārketinga stratēģiju savam uzņēmumam. Lai stiprinātu jauniegūtās zināšanas, visi dalībnieki piedalījās konkursā un iemēģināja savu roku video reklāmu filmēšanā un montēšanā.
Šīs reklāmas tika rādītas neformālo apmācību noslēgumā, un jaunieši balsoja par savu favorītu, tādējādi nosakot konkursa uzvarētājus. Konkursā tika apbalvoti visi dalībnieki.
Kopumā, jauniešiem bija iespēja ne tikai uzzināt vairāk par uzņēmējdarbību iesaistoties dažādās aktivitātēs, bet arī dzirdēt īstus uzņēmēju stāstus. Tieši tas atstāja vislielāko iespaidu uz jauniešiem un iedvesmoja sākt domāt par savām uzņēmējdarbības idejām daudz nopietnāk.
Dažas jauniešu atziņas par apmācībām:
Indra: "Man tiešām ļoti ļoti patika šīs apmācības. Patika iepazīt jaunus un interesantus cilvēkus, uzņēmējus. Likās interesantas un, vismaz man, nezināmas spēlētās spēles un aktivitātes. Es ieguvu daudz jaunas pieredzes ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī citās dzīvei ļoti noderīgās jomās. Paldies par šo iespēju man tur būt!"
Amanda: "Šo dienu laikā, es uzlaboju savas komunikācijas spējas, sāku labāk izprast uzņēmuma veidošanas iespējas. Tā ir kolosāla pieredze ideju ģenerēšanā un vispār. Iepazīstot citus uzņēmējus, sapratu ka nav nekā neiespējama. Liels paldies par doto iespēju!"
Kaspars: "Paldies par šīm trim aizraujošajām, atraktīvajām un, protams, ļoti pamācošajām dienām! Bija prieks iepazīt jaunus, interesantus cilvēkus. Ceru satikties arī nākošajā gadā."
Elīna: "Šīs trīs dienas bija vienreizējas un neaizmirstamas. Paldies arī visiem foršajiem cilvēkiem, kas piedalījās un organizēja pasākumu."
Kaspars: "Šīs dienas, kuras mēs pavadījām kopā, mums paliks atmiņā uz ilgu laiku. Ar nepacietību gaidīšu vēl šāda veida pasākumus!"
Maija Hartmane,
IUK komercdarbības speciāliste
WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.16 WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.17 (1) WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.17 WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.18 (1) WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.19 (1) WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.21 (1) WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.21 WhatsApp Image 2020-07-20 at 15.14.25

Click to listen highlighted text!