Noslēgusies tūrisma akcija “Lubāna ezera noslēpumi 2016”

2016. gada 1. oktobrī Ūdenstūrisma attīstības centrā “Bāka” noritēja tūrisma akcijas “Lubāna ezera noslēpumi 2016” noslēguma pasākums, kurā pulcējās akcijas dalībnieki - tūrisma uzņēmēji, Lubāna ezera noslēpumus izzināt devušies ceļotāji, tūrisma informācijas centru (TIC) darbinieki un ap Lubāna ezeru esošo pašvaldību pašdarbnieki ar saviem priekšnesumiem.
Bākā visus viesmīlīgi sagaidīja ŪTAC “Bāka” administratore Gunita Ākule ar savu komandu, ciemiņiem bija sarūpēta silta zupa. Tālāk sekoja pasākuma vadītāju Sanitas Somas (Madonas TIC) un Aigara Novika (Lubānas TIC) atraktīvie ievadvārdi par akciju, Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja Monvīda Švarca vēlējumi ceļotājiem un tūrisma uzņēmēju daudzveidīgie un krāsainie stāsti par tūristu uzņemšanu un dzīvi akcijas laikā.
Katrs tūrisma uzņēmējs bija sagādājis balvu akcijas dalībniekiem, ceļotājiem, kuru arī pasniedza, pirms tam no daudzajām dalībnieku kartēm loterijas groziņā izvēloties vienu īpašo savai dāvanai. Pasākuma dalībniekus priecēja un jautrināja pašdarbnieku kolektīvi -- Lubānas novada lauku kapela "Meldiņš", Ošupes pagasta dāmu deju grupa "Orhidejas", Varakļānu kultūras nama amatierteātris, kā arī Rasma un Gunārs Igauņi no Gaigalavas.
Uz pasākumu bija ieradušies gandrīz 100 akcijas dalībnieku. Kopumā bija iesūtītas ap 1000 anketas. Patīkami bija redzēt izlozēto dalībnieku karšu īpašnieku prieku, saņemot dāvanas. No pašvaldību sarūpētajām un tūrisma uzņēmēju papildus sagādātajām balvām tika izspēlēta vēl viena loterija tikai klātesošajiem dalībniekiem, kuru jauki noorganizēja vakara vadītāji. Ļoti bagātīgu balvu bija sarūpējusi Diāna no Gaigalavas pagasta z/s "Ceļtekas" ar vairākiem siera rituļiem, kurus izlozēja klātesošie otrajā loterijā. Anna un Jānis Macāni priecēja ar zivīm, kuras Jānis apsolīja aizvest pats uz Smilteni laimīgajam, pa pastu iesūtītās dalībnieka kartes īpašniekam. Z/s "Dzeneiši" saimniece Gunta Grina bija sagatavojusi deviņu dažādu tēju izlasi, kura pa pastu ceļos uz Rīgu. Bišu dravas "Dzipšļi" īpašnieks Žanis Jesko dāvāja medus burciņu un vienu no jaunākajiem bišu produkcijas veidiem - veselīgo propolisa sedziņu. ŪTAC “Bāka” dāvanu karte bija ar noslēpumu tekstā, Igauņu ģimenes balvu papildināja ar pašu ražoto šmakovku. Savukārt Annas Violas Bīriņas keramikas darinājums ceļos uz Bīriņu pili.
Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs atzina, ka šādu tūrisma akciju vajadzētu turpināt arī nākamajā sezonā, rosinot tūristus apceļot Rēzeknes novada skaistākās vietas un saimniecības.
Tūrisma akcija “Lubāna ezera noslēpumi 2016” noritēja no 1. maija līdz 1. oktobrim, šajā laikā tūristi tika aicināti apceļot Latvijas lielākā ezera Lubāna apkārtni. Piedāvājumā bija iekļautas Lubāna ezera apkārtnes tūrisma vietas Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Balvu, Rugāju un Varakļānu novados. Akcijā piedalījās sešu novadu pašvaldības, 26 tūrisma uzņēmēji, tika iesūtītas vairāk kā 1000 anketas.
Tūristi akciju vērtēja kopumā atzinīgi. Savās atziņās dalās tūrisma profesionāle -- Iveta Druva-Druvaskalne no Vidzemes Augstskolas (Tūrisma un atpūtas studiju virziens), kas akcijā piedalījās kopā ar meitu. Lūk, ko viņa raksta par saviem piedzīvojumiem:
1) apmeklējām O.Kalpaka pieminekli Meirānu kapos (neiebraucām Liepsalās laika pēc, jo tajā dienā bijām nobriedušas ar velo nobraukt ap ezeru);
2) izmantojām velo nomu no biedrības "Aborieši" -paldies Mārim Valainim!
3) Lubānas amatniecības centrā iegādājāmies K. Valaines austo zāļu paklājiņu! Kalpo un smaržo vēl tagad!
4) apbraucām apkārt Lubāna ezeram, izbaudot ainavas! Pārsteidza atjaunotais ezera dienvidu gals un izpļautie latvāņi, putni -redzējām zivju ērgli u.c. daudz dažādus putnus;
5) iegriezāmies Nagļu veikalā, uzpildot dzeramā ūdens un pārtikas krājumus;
6) aplūkojām skaisto Teirumnīku purva taku, Īdeņas pilskalnu, izbaudījām pludmali ezera ZA daļā;
7) nakšņojām Lubāna mitrāja centra istabiņā -ļoti ērti, paldies Ilzei Saušai!
8) piedalījāmies atvērto durvju pasākumos -putnu vērošanā ar Andri Dekantu u.c.aktivitātēs -ļoti jauka atmosfēra! Fantastisks pasākums! Paldies abām meitenēm, Ilzei Saušai un Līgai Jātniecei!
9) apskatījām ūdenstūrisma centru Bāka (skaista panorāma no jumta!), paldies administratoram!
10) tā kā tālāk devāmies uz Balvu novadu, tad iegriezāmies pie alus darītāja Daiņa Rakstiņa un iegādājāmies suvenīru mājāspalicējiem -mājas alu!
 Kopumā mums izdevās ļoti jauks divdienu ceļojums!  Paldies Lubānas tūrisma informācijas un amatnieku centra darbiniecei, kura mums ieteica piedalīties šajā akcijā, iedodot Lubāna karti ar dalībnieka kartēm, jo pirms tam nebiju to pamanījusi!  Paldies vēlreiz, lai sekmes jaunu ideju īstenošanā!"
Sirsnīgā un jaukā pasākuma turpinājums noritēja "Bāka" pirmajā stāvā pie bagātīgi sarūpētā pašu dalībnieku groziņu galda ar mūziku un labu noskaņojumu.
Ligita Harčevska,
Rēzeknes novada TIC vadītāja