Noteikti kārtības policijas iecirkņu inspektoru pieņemšanas laiki pagastos

Publicēts 07.11.2014
Foto no interneta resursiem

Lai labāk nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību, Rēzeknes novadā tiek atjaunots iecirkņu princips valsts policijas darbā – par to Rēzeknes novada pagastu pārvaldnieku sapulcē informēja Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs. Katram pagastam turpmāk būs savs iecirkņa inspektors, kurš pieņems iedzīvotājus noteiktos laikos, divas reizes mēnesī, savukārt pārējā laikā iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā par katru konkrētu situāciju tiek aicināti zvanīt pa tālruni 110 vai 112. “Neaizmirstiet, ka policija strādā 24 stundas diennaktī,” – uzsvēra G. Paškevičs. Savukārt policistu dežūras pašvaldības rīkotajos pasākumos – diskotēkās u.c. jāpiesaka savlaicīgi, vismaz divas dienas iepriekš. Lai mazinātu alkohola un narkotisko vielu lietošanu jauniešu vidū, tiks turpināti arī reidi, kuros piedalīsies policijas, sociālā dienesta, bāriņtiesas pārstāvis, kā arī narkologs. Policisti solīja arī nodrošināt klātbūtni sociālo darbinieku reidos pie klientiem, kuri nereti uzvedas neadekvāti, taču neradās skaidrība, kā šāda apsardze tiks nodrošināta iepriekš neplānotos reidos, vienīgais policijas vadības ieteikums bija zvanīt pa operatīvo tālruni un izsaukt patruļgrupu.

Par kriminogēno situāciju novadā ziņoja VP LRP Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas 2. iecirkņa priekšnieks Aldis Saukāns. Šobrīd uzsākti 355 kriminālprocesi, sastādīti 546 administratīvie protokoli, visbiežākie pārkāpumi ir atrašanās alkohola reibumā un sabiedriskās kārtības traucēšana, pārvietošanās pa ceļu diennakts tumšajā laikā bez gaismu atstarojošās vestes u.c. Joprojām akūts ir nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu, jeb t.s. točku jautājums – šā gada 9 mēnešos novada teritorijā sastādīti 41 protokols par šiem pārkāpumiem, par kuriem draud bargi sodi – piemēram par kandžas glabāšanu naudas sods ir sākot no 300 eiro.

Visvairāk šādu točku atklāts Maltas un Silmalas pagastā, savukārt vismierīgākā situācija, pēc policistu domām, ir mazajos pagastos, piemēram, Lendžu pagastā, kur šogad nav saņemts neviens ziņojums par kādu šāda veida pārkāpumu. Daži pagasta vadītāji gan iebilda, ka līdz šim policija ārkārtīgi kūtri reaģējusi uz šādiem signāliem, uz šaubīgā objekta apskati liekot gaidīt vairāk kā gadu.

Iecirkna_inspektoru_pienemsanas laiks

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0