Notiks iesaistošu kamermūzikas koncertu programma desmit Latgales skolās

Publicēts 05.10.2016

No 3. līdz 7. oktobrim organizācija “Young Audiences” (Jaunie klausītāji, ASV) piedāvās kamermūzikas koncertus Latgales reģiona skolās, kuru dalībnieki būs Latgales vēstniecības GORS pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķi.

ASV jau 50 gadus pastāv organizācija “Young Audiences” (Jaunie klausītāji) ar 40 nodaļām lielākās pilsētas, kuras mērķis ir piegādāt kamermūzikas koncertus skolām, bērniem saprotamā veidā, profesionālu mūziķu izpildījumā.

Organizācija ir izveidojusi, attīstījusi un pārbaudīju metodiku, kas iesaista skolēnus koncerta norisē. Tā tiek veidota kā dialogs starp bērniem un mūziķiem. Koncerta procesā skolēni pielaiko komponista, diriģenta un orķestra mūziķa profesijas, iejūtoties skaņdarbu radīšanas un izpildīšanas procesos. Metode ir efektīga un darbojas daudzās pasaules valstīs. ASV vēstniecība ir iesaistījusies koncertu organizēšanā dažādos Latvijas reģionos. 30 šādi koncerti jau ir notikuši Kurzemē un Zemgalē.

3.–7. oktobrī desmit Latgales skolās – Maltā, Kaunatā, Nautrēnos, Dricānos, Rēzeknē, Gaigalavā, Ezerniekos, Zilupē, Riebiņos un Aglonā – notiks “Young Audiences” rīkotie koncerti. Tā organizētājs un lektors ir komponists un diriģents Andrejs Jansons (ASV), kurš jau vairāk nekā 40 gadus strādā pie šādu koncertu plānošanas, sagatavošanas un izpildīšanas.

Koncertos piedalīsies Latgales vēstniecības GORS rezidenta – profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķi Lolita Oša (flauta), Arnis Krancāns (klarnete), Anselms Opincāns (fagots), Gunārs Rupainis (mežrags) un Varvara Zavjalova (oboja, Rīga). Koncertu vadītājs – Andrejs Jansons (ASV).

Plašāk par programmu “Young Audiences” http://www.youngaudiences.org/.

Plašāka informācija:

Ilona Rupaine,
e-pasts: ilona.rupaine@rezekne.lv
tālr. 26119946

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0