Notiks "Rēzeknes novada uzņēmēju diena"

Pirmdien, 19. martā, Jāzepa dienā, Latgales vēstniecībā “GORS” notiks “Rēzeknes novada Uzņēmēju diena” un svinīga balvu pasniegšanas ceremonija. Pasākumā tiks apbalvoti konkursam “Rēzeknes novada uzņēmums 2017″ pieteiktie pretendenti.
Jau sesto gadu Rēzeknes novada pašvaldība rīko konkursu „Rēzeknes novada uzņēmums”. Konkursam tika pieteikti 23 pretendenti astoņās nominācijās: “Gada uzņēmums”, “Gada inovatīvu produktu/pakalpojumu ieviesējs”, “Gada uzņēmums – novada VIP (vietējās identitātes produkts)”, “Gada jaunais uzņēmums”, “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs”, “Gada mājražotājs”, “Gada amatnieks”, “Gada ģimenes uzņēmums”. Trīs pretendenti atteicās no dalības konkursā, savukārt trīs pretendenti – biedrības – tika izslēgti no vērtēšanas kā neatbilstoši konkursa nolikumam, līdz ar to konkursa komisija izvērtēja 17 pretendentus.
Šogad visvairāk pretendentu, kā parasti, bija pieteikti nominācijā “Gada uzņēmums”, kā arī nominācijā “Gada ģimenes uzņēmums”, kas ieviesta tikai otro gadu.
Gada nogalē konkursa vērtēšanas komisija apbraukāja pieteiktos pretendentus, lai izvērtētu uzņēmumu darbību, investīciju piesaisti, jaunu darbavietu radīšanu, ražoto produktu vai pakalpojumu kvalitāti, oriģinalitāti, vides sakoptību un citus aspektus. Konkursa vērtēšanas komisijas darbu vadīja Rēzeknes novada pašvaldības Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Staņislavs Šķesters. Vērtēšanas komisijā darbojas arī Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Anna Jaudzema, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas pārstāve Iveta Mietule, Rēzeknes novada domes deputāts Frīdis Zenčenko, Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Einārs Aleksandrs Bindemanis un Feimaņu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Verčinska.
Konkurss „Rēzeknes novada uzņēmums” ir viens no uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem, ko īsteno Rēzeknes novada pašvaldība, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti. Konkursa uzvarētāji  saņems īpašu balvu – dizaina objektu, kas ataino gaišo un reizē arī sarežģīto ceļu uz panākumiem. Balvu pēc Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventa Aleksandra Rezvova idejas veidojis mākslinieks Norberts Kudiņš.
Foto- Pertnieku gardumi.