Olimpiskā diena un Jautrā Boņa trase Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 26.09.2018

Piektdien, 21.septembrī visā Latvijā norisinājās ikgadējā Olimpiskā diena, kas, pulcēja arī Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēnus un skolotājus, vecākus un skolas personālu.

Olimpiskās dienas „Boņa trase” pasākumā aktīvi piedalījās gan 1.-4., gan  5.-9. klašu skolēni.

21. septembra neparasti saulainais un siltais rīts Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā sākās ar kopīgu vingrošanu sporta skolotājas Lāsmas Maltas vadībā. Skolēni un skolotāji aktīvi iesaistījās rīta rosmē. Pēc tam 5.-9. klašu skolēni klases audzinātāja uzraudzībā devās izbaudīt sporta aktivitātes „Boņa trasē”. „Boņa trase” bija bagāta ar sportiskiem uzdevumiem, ko bija sarūpējusi skolas administrācija, skolotāji, skolēnu vecāki un skolas darbinieki.

Diena bija bagāta dažādām aktivitātēm. Dodoties uz Jāņa Klīdzēja dzimtajām mājām Liužā, bērni vāca lauku ziedus, ko nolikt pie Kurpinīku krucifiksa. Vēstures skolotāja Inta Deksne skolniekus aizrāva ar stāstījumu par šī krucifiksa vēsturi un nozīmi gadu gaitā.

Neizpalika sportiskās aktivitātes, kad audzēkņi iesaistījās netradicionālajās stafetēs, aktīvi veica sportiskos uzdevumus siena ruļļu pļavā, lecot ar maisu, spēlējot netradicionālo tenisu.

Katrs skolēns izlocīja savu cerību un izdošanās kuģīti, kurā ierakstīja vēlēšanos vai pateicību. Dziedot latviešu tautas dziesmu „Strauja, strauja upe tek…”, mūzikas skolotājas Aijas vadībā palaida tos upes straumē.

Sasniedzot „Boņa trases” gala mērķi – Jāņa Klīdzēja dzimtās mājas, skolēni atpūtās, izbaudīja dabas skaistumu un laika apstākļu burvību, avota un putnu čalas, cepa desiņas, spēlēja spēles.

Paldies skolas tehniskajiem darbiniekiem, kuri organizēja iesildīšanās stafetes “Latvijai-100″ pie skolas, kur katra klase izpildīja 100 metienus ar volejbola, basketbola bumbām, 100 palēcienus ar lecamauklu, fotografējās ar pieciem olimpiskajiem apļiem. Šogad Boņa jautrā trase notika pārgājiena ietvaros un trases organizēšanā iesaistījās skolas padome. Paldies skolēnu vecākiem – Zojai Lācei, Laurim Kubeckim, Jānim Kudaram, Sandrai Veretickai.

Arī sākumskolas skolēni jautri pavadīja šo dienu, rītu iesākot ar vingrošanu, fotografēšanos un filmu skatīšanos. Bērni noskatījās filmiņu par drošību pie dzelzceļa, jo pārgājiena maršrutā bija iekļauts dzelzceļa stacijas Sakstagals apmeklējums. Skolotāja Anita bija sagatavojusi jautājumus par redzēto. Katra klase saņēma aploksni ar četriem jautājumiem, uz kuriem kopā ar klases audzinātāju meklēja atbildes, pārbaudīja savas zināšanas par drošību pie dzelzceļa sliedēm.

Tālākais ceļš veda pie nelielas tērcītes, kura vēlāk ietek Rēzeknes upē. Šeit bērni ielaida tērcītē jau skolā sagatavotās laiviņas uz kurām bija uzrakstītas karstākās vēlēšanās. Aizpludinot laiviņas bērni ļoti vēlējās, lai visas vēlmes piepildītos.

Nākamā pietura bija filmā “Cilvēka bērns” apskatītie fragmenti, kur Boņs dodas pie krucifiksa, noliek ziedus un izlūdzas piedošanu Pestītājam par saviem nelielajiem grēkiem. Arī mums bija iespēja piestāt pie šāda krusta. Skolotāja Sandra iepazīstināja skolēnus ar nelielu ieskatu krucifiksu vēsturē un to nozīmi mūsdienās. Paldies sakām māju saimniekam Jurim Kubeckim, kurš laipni atļāva pateikties Pestītājam un vēl uzcienāja visus ar garšīgiem arbūziem.

Pārgājiena dienas nobeigumā nonācām burvīgā pļaviņā ar dīķīti, pie kura mūs laipni gaidīja Ariānas mamma Sandra ar karstām, garšīgām desiņām. Atpūtinājām nogurušās kājas, padzērām tēju un atkal devāmies skolotāju Evitas un Rasmas sagatavotajās spēlēs un rotaļās.

Olimpiskās dienas noslēgumā bija patīkams nogurums un gandarījums par paveikto.

Skolotājas Evija Trimalniece un Sandra Ostrovska

20180921_12154220180921_120636 20180921_125553 IMG_0348 IMG_0387 IMG_0433 IMG_0445 IMG_0475 IMG_0484 IMG_0488

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0