Otrās Lieldienas Čornajā

Publicēts 26.04.2019

Siltajā un saulainajā otro Lieldienu pēcpusdienā Čornajas tautas namā (TN) pulcējās ciema bērni, lai iepazītos ar Lieldienu tradīcijām. Tautas namā visus mīļi gaidīja TN vadītāja Dace Baltkāje. Dace bija sagatavojusi visu nepieciešamo Lieldienu olu krāsošanai. Visiem klātesošajiem bija iespēja pašiem nokrāsot olas ar dažādu dabas materiālu palīdzību. Lai sanāktu skaistas olas, bērni izmantoja gan augu lapiņas, gan ziediņus, gan krāsainus vilnas diegus.

Pa to laiku, kamēr izrotātās olas vārījās sīpolu un alkšņu mizās, bērni aizrautīgi minēja mīklas par Lieldienām un dabūja balvas. Dace pastāstīja arī par dažādajām Lieldienu tradīcijām un to nozīmi ģimenes dzīvē.

Tad, kad olas bija izvārījušās, visi ar nepacietību gaidīja mirkli, kad varēs apskatīties krāsošanas rezultātu. Bērniem bija prieks par paveikto darbiņu un to, ka katram olas izskatījās savādāk.

Pēc olu krāsošanas, bērni spēlēja stafeti un devās meklēt paslēptās šokolādes olas TN teritorijā. Visi tika aicināti piedalīties olu ripināšanā, kur varēja nopelnīt ne tikai olas, bet arī kādu saldumu.

Paldies Dacei par interesanti pavadīto pēcpusdienu!

 

Čornajas TN pašdarbnieces Marijas Vickas teksts un foto

IMG_4175 IMG_4246

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0