Ozolainē notiks tēlnieku simpozijs

Publicēts 03.06.2020

Apdzīvotas vietas nav iedomājamas bez vides objektiem, kuri stāsta par to vēsturi, cilvēkiem un tradīcijām. Ja pēdējo gadu laikā pilsētu vidē ir tapuši un izvietoti daudzi vides objekti gan no akmens, gan metāla un cita materiāla, tad lauku vidē, proti, pagastu centros un citās lauku teritorijās to praktiski nav.

Ozolaines pagastam ir savs simbols – ozolzīle kā vienojošais elements. Kā saka paši Ozolaines ļaudis, katrs no viņiem ir kā zīle no lielā ozola. Līdz ar to tēlnieku simpozija nosaukums ir ,,Zīles ozolā’’. Septiņu dienu garumā tas noritēs Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšos, kurā darbosies 2 mākslinieki – Gunārs Klaučs un Norberts Kudiņš, kā arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Vides dizaina tēlniecības objektu izglītības programmas audzēkņi. Jāteic, ka abu mākslinieku vadībā, piesaistot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas jauniešus, vides objekti līdz šim ir tapuši Rēzeknes pilsētā, kā arī viens no tiem ir aplūkojams pie ūdenstūrisma attīstības centra ,,Bāka” Gaigalavas pagastā, kas izveidots Rēzeknes novada atbalstītā projekta ,,Lubāna ezera stāsts’’ ietvaros.

Ozolaines pagasta rīkotā simpozija ,,Zīles ozolā’’ rezultātā taps gaismas vides objekts Bekšu ciemā pie Ozolaines Tautas nama. Tā būs akmens skulptūra, kas apliecinās lauku vides lomu kultūras vērtību saglabāšanā un popularizēšanā, caur to veicinot mākslas jaunrades procesus. Objekts būs apskatāms ikvienam interesentam – gan iedzīvotājiem, gan ciemiņiem, gan tūristiem.

Pašlaik tiek izstrādātas skices, kuras drīzumā pārtaps skulptūras maketā. Savukārt simpozijs tiek plānots šī gada augustā. Simpozija projekts saņēma atbalstu Rēzeknes novada pašvaldības Radošo darbu konkursā.

Inga Čekša-Ratniece,
Projektu vadītāja

75c3a045-9e30-48fd-a356-a7d858a60eb4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0